Чи будуть зміни у нарахуванні субсидій у 2024-му

В Україні уряд наразі не розглядає питання внесення змін до порядку нарахування житлових субсидій у 2024 році. Тож поки розмір допомоги родинам залишається на тому ж рівні, що й цього року.

6997_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)

Про це заявили в Міністерстві соціальної політики України у відповідь на офіційний запит “Апострофа”. У листопаді поточного року (опалювальний сезон 2023/2024 років) близько 1,7 млн домогосподарств нараховано субсидію на оплату житлово-комунальних послуг.

Середній розмір субсидії становив 1 412,22 грн. У Мінсоцполітики нагадали про експериментальний проєкт щодо надання додаткової підтримки населенню на придбання твердого пічного побутового палива.

Щодо цього проєкту, то міністерство має подати до 1 липня 2024 року Кабміну звіт про результати його реалізації та пропозиції щодо вдосконалення законодавства у сфері надання пільг і житлових субсидій на його придбання.

Субсидія призначається, якщо витрати на комуналку перевищують 15% середньомісячного сукупного доходу родини до завершення воєнного стану та протягом одного місяця після його скасування. Розмір субсидії в неопалювальний сезон становить у середньому від 350 до 400 грн.

Кого з українців можуть залишити без субсидії?

Частина українців може втратити житлову субсидію. Це може статися у разі заборгованості, яка виникла протягом трьох місяців та перевищує 680 грн.

“Якщо заборгованість виникла протягом трьох місяців, перевищує 680 грн і не є погашеною”, – зазначила директорка департаменту Пенсійного фонду Олена Охріменко. У цьому випадку Пенсійний фонд не призначає субсидію до того часу, поки людина не укладе договір про реструктуризацію або не погасить заборгованість.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *