Британські компанії бояться торгувати з Україною”через загрозу закриття рахунків банками, які не схильні до ризику. Банки примусово закривають рахунки британських фірм, які торгують з українськими партнерами через занепокоєння російськими санкціями та відмиванням грошей.
Про це попередили лідери бізнесу Британії, йдеться в матеріалі Politico. Це перешкоджає більш широким зусиллям підтримати зруйновану війною економіку України.
У листі до міністра фінансів Великої Британії Ендрю Гріффіта співголова Британсько-української торговельної палати (BUCC) Бейт Томс сказав, що британські фірми все більше “бояться торгувати з Україною з Великої Британії” через ризики. У листі від 26 липня стверджується, що BUCC отримав численні скарги від компаній, які закрили банківські рахунки або відхилили їхні спроби відкрити рахунки через операції в Україні.
“Проведення навіть однієї транзакції в Україні може призвести до закриття рахунку. Банки Британії зазвичай відмовляються відкривати рахунки, якщо передбачається будь-яка українська торгівля”, – написав Томс.
Банки наполягають на тому, що вони повинні дотримуватися своїх юридичних і регулятивних зобов’язань, у тому числі тих, що стосуються дотримання санкцій Заходу проти країни-терористки Росії.
Томс, при цьому, хоче, щоб нещодавно запущений урядовим переглядом дебанкінгу політично відомих осіб (PEPs) – викликаним суперечкою колишнього лідера Партії Brexit Найджела Фараджа з розкішним банком Coutts – також враховував, як британські банки ведуть бізнес-операції з Україною.
“Якщо торгівля з Великої Британії з Україною буде неможлива для МСП (малих і середніх підприємств), економіки Британії та України постраждають, що зашкодить здатності України фінансувати свою оборону та зробить Україну ще більш залежною від зовнішньої допомоги”, – попередив він.
У листі Томса зазначається, що “кілька десятиліть тому” Україна була визначена британськими банками як “ризикована юрисдикція для ведення бізнесу їхніми клієнтами”, але наполягає, що “відтоді Україна значно покращила своє верховенство права”.