Блокада кордонів завдає колосальних збитків бюджету України

Україна через блокаду в сусідніх країнах кордонів лише за листопад недоотримала 9,2 млрд грн для держбюджету. Усі ці гроші мали піти на фінансування армії. Так, недружні дії польських та словацьких перевізників безпосередньо загрожують обороноздатності країни.

9418_kordon-perekrittya-1024x534.jpg (47.73 Kb)

Такі цифри озвучив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев (“Слуга народу”) в ефірі телеканалу “Рада”. За його словами, надходження від податкової перевищують план, але не можуть перекрити втрати від митниці.

“З одного боку, ми маємо вже традиційне перевиконання бюджету з боку державної податкової служби (на 700 млн грн у листопаді, 15,5 млрд грн з початку року)… З іншого боку, ми маємо результати щодо митниці, вони, на жаль, невтішні. Це мінус 9,2 млрд грн за листопад, мінус 19% до плану. Про що це говорить? Причиною є саме блокування переходів і кордонів, до якого вдалися словаки, поляки. Ось це – реальний вартісний, грошовий вимір цієї недружньої поведінки – я не хочу говорити слово “диверсія”, яку вчиняють деякі громадяни дружніх нам країн стосовно нашого бізнесу. Це конкретні цифри, які не надходять до нашого бюджету. А все, що надходить до бюджету як податки, йде на безпеку, оборону, армію, і жодної копійки не йде на інші програми. Це пряме недофінансування нашої армії внаслідок таких недружніх дій”, – заявив Гетманцев.

Він уточнив, що до початку блокади, у жовтні, митниця показувала перевиконання плану платежів до держбюджету. У листопаді були всі причини розраховувати на таке саме перевиконання, але корективи внесли саме дії сусідів України.

“Якщо ситуація на кордонах нормалізується, думаю, наздоженемо ці гроші. Принаймні скоротимо відрив. Але насправді це дуже серйозна проблема і дуже болючий удар з того боку, з якого ми не очікували. І я абсолютно не розумію позицію урядів цих держав, які нібито навіть підтримують протестувальників замість того, щоб навести реальний нормальний порядок”, – зазначив Гетманцев.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *