32 питання Зеленському – хто і про що запитував президента на пресконференції

32 питання Зеленському – хто і про що запитував президента на пресконференції

Фото: REUTERS

За більш ніж дві години на пресконференції Володимира Зеленського прозвучали запитання від журналістів 32 українських та іноземних ЗМІ. Всього було акредитовано понад 150 видань. Схоже, представників регіональних ЗМІ на зустрічі з президентом не було. Принаймні питання від них не пролунали. Натомість були присутні представники телеграм-каналів. Адміни тг-каналів “Труха Україна” та “Вертикаль” написали про себе у соцмережах. Проте доступу до мікрофону вони також не отримали.

KP.UA публікує усі запитання, які задали президенту під час пресконференції. Його відповіді ми зібрали у матеріалі “10 ключових заяв Зеленського на пресконференції”.

1. Укрінформ – Наприкінці листопада ви заявили, що доручили військовим та урядовцям комплексний план щодо проведення мобілізації в Україні. Чи представили вам вже цей план? Якщо так – окреслить його ключові деталі.

2. Київ Індепендент – Ви прийняли рішення про будівництво фортифікаційних споруд. Чи буде масштаб схожий на те, що росіяни будували на окупованій лінії фронту і чому почали будувати тільки зараз?

3. KYODO NEWS (Японія) – Моє питання про поле бою: ЗСУ відчувають нестачу артилерійських боєприпасів і дехто каже, що українці через це змушені змінювати тактикучерез нестачу боєприпасів. Що ви про це думаєте? Й друге  запитання – західна військова допомога наче зменшується. І якщо через зміну цієї західної підтримки, чи може це призвести до якихось поразок?

4. РБК-Україна – Західні лідери кажуть, що війна може тривати ще досить довго. Чи можете ви підтвердити, що як мінімум у 2024 році війна не завершиться? Чи є план Б на той рахунок, якщо фінансова підтримка західного світу зменшиться?

5. BBC – Ви стикаєтесь з проблемами пов’язаними у зниженням підтримки заходом, у долученні людей до армії і з російськими атаками, чи не вважаєте що це початок втрати у війні і ви можете поступово дійти до програшу?

6. Українська Правда – Наступний рік може стати вирішальним для нашої країни і тому нам чим далі тим більше потрібно спиратись на наші сили і відповідно ставати сильнішими, в той же час ми бачимо що ми як держава схоже не можемо перемогти колл-центрі, які щодня грабують наших громадян, ми бачимо, що відповідальний бізнес, який бере участь скаржтисяна тиск з боку держави і зустрічі з президентом не завжди зменшують цей тиск, а інколи навіть навпаки. Ми бачимо, як збільшується розрив між фронтом та тиловим життям,зокрема, життям чиновників. Ми нещодавно показували святкування дня прокурору, і те, щ ми побачили й суспільство, здається, не відповідає реальності. Ми бачимо, що народні депутати продовжують жити своїм життям, купуя елітні автівки, а частина депутатів від ОПЗЖ якимось чином вже закордоном й чекає святкування Нового року в Монако або в Дубаї. Ми усвідомлюємо, що війна триває, й усвідомлюємо, що ми можемо програти, якщо окремі посадовці, депутати або чиновники будуть продовжувати використовувати свою владу в своїх інтересах, а не в інтересах суспільства. Тому я у вас хочу запитати з огляду на усі ці фактори: як ви вважаєте, що ви як президент можете і маєте зробити або кого замінити у своїй команді, аби наша держава стала сильнішою й для того, щоб військові на фронті на усі сто відсотків відчували, що той час який вони виборюють для усіх нас, не марнується окремими посадовили особами чи чиновниками, а використовується на усі сто відсотків в інтересах суспільства, держави та для перемоги.

Михайло Ткач, “Українська правда”.

7. NPR (США) – Віктор Орбан чи інші лідери якось тиснуть на те, щоб ви вийшли на перемир’я і як ви реагуєте чи будете реагувати на подібні спроби?

8. Дзеркало Тижня – Коли ми говоримо про те, як не здати країну та як перемогти, ми думаємо про три речі. По-перше, про ефективне переведення системі державного управління на військові рейки. По-друге, про планування відновлення вже зараз. І по-третє, про боротьбу з корупцією. Тому в мене три запитання.

По-перше: чи думали ви про те, щоб по прикладу демократичних країн, які ставали перед такими же загрозами, об’єднати політичні еліти та створити уряд єднання, куди б увійшли професіонали-технократи. Тому що ви тягнете міжнародний фронт, але в середині країни у вас немає ефективних рук.

По-друге: як ви прокоментуєте нещодавній крок, таємний крок уряду, який хтів на засіданні з голосу проголосувати постанову-клон скандального законопроекту № 5655, який був прийнятий на користь забудовників і який лобіює партії «Слуга народу» пані Олена Шуляк і віце-прем’єр Олександр Кубраков. Це як раз про ті 50 мільярдів. (Єврокомісія напередодні переговорів двічі наполегливо рекомендувала вам не підписувати цей закон і ви цього не зробили). Але як то кажуть, нормальні герої завжди йдуть в обхід.

І по-третє, про боротьбу з корупцією. Зараз тисячі справ корупціонерів в черзі на закриття, які розслідувалися САП і НАБУ. Чому? Тому що весь цей час голова профільного комітету Сергій Іонушас нічого не робив для того, щоб (всі знають про поправки Лозового, я про них)… Профільні зами голови Офісу президента Татаров і Смирнов нічого не зробили, щоб мотивувати парламентську більшість, яку контролює влада, щоб вона надала законодавчі інструменти Вищому антикорупційному суду, щоб він приймав справедливі рішення, а не закривав автоматично справи, тому що у нас не працює кримінально-процесуальній кодекс.

Інна Ведернікова, ZN.ua.

9. ARD (Німеччина) – Як війна на близькому сході впливає на війну в Україні і чи плануєте ви найближчим часом відвідати Ізраїль?

10. Телеканал Інтер – Допомога від Сполучених Штатів: скільки у нас є часу чекати і наскільки критичним є швидке рішення про допомоги?

11.  Associated Press (США) – Якщо наступним президентом США буде Дональд Трамп, то його політика буде направлена на заморозку війни і зменшення допомоги. Чи вдасться Вам його переконати?

12. Anadolu Agency (Туреччина) (запитує російською) – В результате израильских атак в Палестине погибло около 20 тысяч мирных жителей. В том числе 8000 детей. Видите ли вы какое-либо сходство между тем, что произошло с гражданским населением в секторе Газа, и с тем, что произошло с гражданским населением на Украине? Можете ли вы назвать гибель гражданского населения в Палестине резней? Осуждаете ли вы убийство 20 тысяч человек в Палестине?

13. Gazeta Wyborcza (Польща) – за останні кілька місяців ми бачили проблеми між Польщею і Україною, які з’явились, але в Польщею новий уряд, він проукраїнський, але проблеми ще є. Щоб їх подолати потрібен компроміс. Яке є ваше бачення відносин з Польщею, які зміни потрібно зробити?

14. Телеканал «Ми-Україна» – яким буде наше завтра: з гарантіями безпеки чи в НАТО. Щодо гарантій безпеки – з липня декларація є, понад майже 3 десятки країн долучилися, з десяткою країн почалися переговори але чи є результати цих переговорів? Можливо, з кимось ми підпишемо договір про гарантії безпеки, або політичні зобов’язання – це буде Британія і це буде невдовзі. А щодо НАТО – чи є варіант, що Україна вступить в НАТО поетапно, як кажуть, за моделлю Німеччини?

15. AFP – Враховуючи відсутність проривів на фронті чи не думаєте ви змінити свою стратегію, в тому числі мету повернення до кордонів 91 року? Чи не збираєтесь ви змінювати військове керівництво?

16. New YORK Times (США) – Коли і на яких умовах могли б статись переговори в інтересах України?

Ендрю Крамер, NYT.

17. Інтерфакс-Україна – Ви сьогодні вже сказали декілька слів про будівництво оборонних фортифікації. Ряд експертів прокоментували це як перехід України до стратегічної оброни. Ви вважаєте так само?

18. «Суспільне» – цьогоріч в Україні з тих чи інших, мабуть, об’єктивних причин не вдалось досягнути поставлених цілей на полі бою і тих цілей, які очікували від нас партнери. В цьому контексті, як ви оцінюєте роботу головнокомандуючого Валерія Залужного і чи не збираєтесь ви його звільняти і чому ви особисто ніяк не відреагували на можливий особистий конфлікт між вами?

19. 24 канал (Україна) – ми всі говоримо, що повномасштабна війна в Україні триває вже два роки З яким би я не спілкувалась, всі вкладають різне в поняття перемога. Хтось говорить, що це вихід на кордони 91 року. А хтось каже, що на цьому перемоги не буде, бо Росія залишається і відповідно загроза залишається . Що для вас особисто перемога?

20. Шпіґель (Німеччина) – Коли мова йде про стейтменти – такі як від пана Шольца, що ми готові підтримувати до кінця, чи вірити ви в це до кінця і наскільки ви в це вірите?

21. Forbes-Україна – Хотів би звернутись до слів Сергія Позняка, це підприємець, ветеран, який очолює маніфест підприємців 42. Нещодавно вони заявили, що після вашої зустрічі з бізнесменом влітку проблема тиску на бізнес не вирішилась, а навіть загострилась – наскільки ви в курсі цієї справи, наскільки тримаєте пульс на цій історії і якщо так, який ви бачите вихід з цієї історії?

22. Радіо Свобода (Україна) – питання про військовополонених і загалом про тисяч українців які перебувають в полоні. Понад 25 тисяч цивільнополонених, які зараз перебувають в Росії, наприклад наш колега Владіслав Йосипенко Крим-реалії, також наш колега Дмитро Хилюк. Які зараз механізми звільнення українських військовополонених та цивільних людей впроваджує влада і які ви бачити ви для себе. І чи можете ви сказати, що ускладнився цей процес, бо останній обмін був у червні і що ускладнило цей процес?

23. France-24 (Франція) – 12 місяців тут у Києві говорили про контрнаступ, який мав бути успішним, але він пішов не за планом. Які є реалістичні цілі, які ви плануєте досягти і які цілі ви ставите на наступні 12 місяців?

24. Bloomberg (США) – Ми знаємо, що законодавці зараз працюють над новим законопроектом про мобілізацію і він імовірно міститиме ряд непопулярних рішень. Ми вже, я про суспільство кажу, частково з ними ознайомлені. Питання таке – ці рішення можливо передбачатимуть мобілізацію молодших людей, молодших за 27 років, і можливо жінок. Скажіть будь ласка, чи підтримаєте ви, чи підпишете закон у разі ухвалення Верховною Радою з такими нормами?

25. CNN (Португалія)  – Ви чимало сьогодні говорити про єдність? Чи не боїтеся ви, що українці роз’єднуються як суспільство не лише через два роки війни, але й щодо підтримки вас як президента. Друге запитання: ви збиралися відвідати Португалію – такі очікування кілька місяців тому були. Чи є ще плани відвідати нашу країну?

26. LB.ua – З огляду на те, що ви вже сказали з приводу непростої ситуації з США і щодо того, що робить агресор-Росія, як ви ставитись до того, щоб Україна зараз сфокусувалась більш на виробництві власного озброєння і боєприпасів? Це перше. В продовження – ми запитали у наших військових перед цією конференцією, що важливо для вас зараз. І просили багато людей запитати у вас з приводу того, як ви ставитись до того, щоби Україна на державному рівні налагодила масовий випуск дронів. Зокрема, вій ібоєприпасів до них, а також як ви ставитись до ідеї того, щоб було створено спеціальний на структурному рівні в Збройних силах України підрозділ щодо дронів?

27. TV-Polska (Польща) – МИ переважно говоримо про складні речі: успіхі на фронті, блокада на кордоні Польщі і України. Але сьогодні я знайшов цікаві позитивні новини. Здається, з Twitter-акаунту Андрія Єрмака. Це про те, що цивільний український літак злетів з Бориспільського аеропорту. І я навіть дізнався, що аеропорт в Борисполі шукає персонал. Що це значить? Моя мама зможе до мене до Києва прилетіти, відвідати мене?

28. Freedom (Україна) – Питання з приводу Сполучених Штатів. Так, ви згадали про те, що звичайно і пан Байден, і Конгрес підтримали Україну. А з приводу простих американців, громадян США Fox News публікувало відомості про те, що кількість тих, хто підтримує підтримку України зросла за грудень з 21% до 31%. Як ви вважаєте, з чим це пов’язано, чому саме зараз так зросла підтримка? І коли ви їздили до Америки, чи згадували ви там та мали зустрічі з тими, хто представляє оборонні заводи, виробництва? Чи ви  відчули на собі можливо під час спілкування цю підтримку?

29. EL PAÍS (Аргентина) – Ви говорили про підтримку США і ЄС, недавно ви були в Аргентині і згадували конференцію з латиноамериканськими країнами. Я хотіла б запитати вас про ваші поточні стосунки з глобальнім Півднем. А також хотіла спитати про іспанське президентство у Раді Європи. Як ви оцінюєте ту роботу, яку провела за останні півроку ця організація під проводом іспанців?

30. Телеканал Еспресо – Хочу з вами трошки поговорити про переселенців. Адже їх що в нашій країні, що за кордоном дуже багато. Якщо не помиляюся, за кордон виїхалоблизько 4 млн.  наших громадян. Однак старт переговорів Україна – ЄС може бути для них аргументом аби повернутися в Україну після закінчення активних бойових дій. Підкажіть будь ласка, як ми зможемо повернути наших українців додому і чи буде якась державна програма аби повернути 4 млн українців додому? І про внутрішніх переселенців теж не забуду, оскільки сам є внутрішнім переселенцем (Луганська область, м. Щастя). Кажуть постійно про скорочення допомоги внутрішнім переселенцям. Чи буде допомога навпаки збільшуватися? Які зараз є проекти для переселенців, які виїхали з зогни бойових дій?

31. Телеканал Рада – Ви згадали про дружину. Пані Олена окрім багатьох напрямків, якими вона зараз опікується, особливо приділяє увагу ментальному здоров’ю, психологічної витривалості. Вона зробила це пріоритетом Саміту перших леді та джентльменів. Скажіть, будь ласка, ви говорите на ці теми в колі родини? І що би ви сказали сьогодні людям, які ставлять собі запитання, як психологічно вижити від горя війни. І загалом – які підсумки року для вашої родини?

32. NV.UA – Останнім часом представниця вашої партії «Слуга народу» Мар’яна Безугла зробила низку звинувачень у сторону командуючого ЗСУ Валерія Залужного. Зокрема вона заявила, що він не дав ніякого плану дія на 2024 рік щодо війни, і сказала, що через це він має піти у відставку. Скажіть, ця позиція представниці президентської партії відображає також вашу позицію? І чи відповідає дійсності інформація Безуглої про те, що жодного плану дій не було надано?

Источник: kp.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *