Forbes опублікував восьмий щорічний рейтинг найкращих у світі хмарних обчислювальних компаній «Хмара 100». ШІ-стартап OpenAI зайняв перше місце. Це безпрецедентний дебют в історії списку. Цього року до рейтингу потрапило 16 новачків. Минулого року таких компаній було 20, а у 2021-му – 29. Публікуємо рейтинг перших 25 хмарних мільярдерів
Головні матеріали Forbes Ukraine у розсилці від digital шеф-редактора Віктора Кіщака. Раз на тиждень на вашій пошті.
Дякуємо за підписку Підписатися
Місце у цьогорічному списку Forbes «Хмара 100» компанії отримали після непростого року з масовими скороченнями та зниженням оцінки вартості. Нестабільність ринків утримала багатьох із них від виходу на біржу: якщо з торішнього списку 11 компаній стали публічними, у цьогорічному таких зовсім немає.
Цього року до рейтингу потрапило 16 новачків й це тенденція до зниження: минулого року таких було 20, а у 2021-му – 29.
Кільком новачкам потрапити до цьогорічного «Хмара 100» допоміг бум штучного інтелекту. OpenAI (№1), Anthropic (73) та Hugging Face (98) швидко стають провідними провайдерами технології великих мовних моделей і продуктів на їхній основі. Abnormal Security (80) і DeepL (100) допомагають із раннім освоєнням технології ШІ.
Сприяв цей бум і успіху давніх провайдерів інфраструктури ШІ: Databricks (2), якій вперше вдалося обійти фінансового гіганта Stripe (3), і Dataiku (44), яка за рік піднялася на 33 сходинки. Загалом, 55% компаній із «Хмара 100» вже впроваджують генеративний ШІ у свої продукти, повідомляє Bessemer.
Рекордсменом підйому в рейтингу стала компанія Wiz (15), яка покращила свою позицію на 67 сходинок у порівнянні з торішнім списком. Зростання попиту на захист компʼютерних мереж і даних сприяли такому стрімкому успіху цієї кібербезпекової компанії.
Різноманіття все ще бракує серед хмарних лідерів: лише в шістьох компаніях-учасницях цьогорічного рейтингу гендиректорами є жінки, минулого року таких було вісім.