Розміщені у США застарілі пристрої для видобутку біткоїна перепродадуть закордонним покупцям, які бажають отримати прибуток від майнінгу в регіонах із дешевшою електроенергією. Про це в інтерв’ю Bloomberg заявили галузеві експерти.
Генеральний директор ритейлера майнінгового обладнання SunnySide Digital Тарас Кулик заявив, що подібна тенденція викликана майбутнім халвінгом. За його словами, старі пристрої ще можуть приносити прибуток, але в США це «малоймовірно» через високі тарифи на електрику.
Невикористані установки відправлять у ремонт, а потім перепродадуть підприємцям з Ефіопії, Танзанії, Парагваю та Уругваю.
Згідно з оцінкою головного операційного директора майнінгової компанії Luxor Ітана Вера, близько 600 000 пристроїв моделі Antminer S19 відправлять зі США до Африки та Південної Америки.
Представник компанії зазначив, що покупці чекають завершення халвінгу для купівлі обладнання за нижчими цінами. У березні 2022 року вживані S19 коштували приблизно $7000, зараз вони оцінюються в $427, уточнив Вер.
«Хоча майнери серії S19 і аналогічні моделі виявляться невигідними для запуску в США після скорочення нагороди вдвічі, вони все ще можуть приносити пристойний прибуток і продовжити термін служби в деяких частинах Африки», — зазначив CEO Hashlabs Mining Джаран Меллеруд.
Приватний майнер Нуо Сюй, у якого два дата-центри в Техасі, наголосив, що в Сполучених Штатах середня плата за енергію сягає 7 центів за кВт/год. В Ефіопії показник становить від 3 до 6 центів.
Раніше американська майнінгова компанія Marathon Digital оголосила про глобальну експансію і не виключила вихід на ринок Африки.
У листопаді 2023 року фірма почала видобуток біткоїна в Парагваї. Партнером у створенні дата-центру виступив Penguin Infrastructure Holding.
Нагадаємо, у лютому 2024 року Bloomberg дізнався про релокацію китайських майнерів в Ефіопію. Місцеві добувачі біткоїна також переїжджають до Ірану та Казахстану.