У VanEck передбачили зріст Solana до $3211 до 2030 року, але за певних умов

Ціна токена Solana (SOL) може зрости до $3211 до 2030 року, це випливає з “бичачого” сценарію фахівців VanEck. Однак базова оцінка експертів передбачає досягнення рівня $335.

На момент написання актив торгується на рівнях навколо $35. Токен продемонстрував в останні тижні ріст, що випереджає ринок, але поточні котирування відстають від історичного максимуму в приблизно $260 (листопад 2021 року) на близько 86,5%.

Дані: CoinGecko.

Голова відділу цифрових активів VanEck Меттью Сігел та старший інвестаналітик Патрік Буш оцінили перспективи Solana сегменті платформ смартконтрактів (SCP), що швидко прогресує.

“Мета платформ смартконтрактів полягає в тому, щоб підтримувати додатки, які пропонують користувачам можливість брати участь в ефективній, не підданій цензурі економічній діяльності, мінімізуючи витрати на участь посередників”, – відзначили дослідники.

За їхніми даними, загальна кількість щомісячно активних користувачів подібних блокчейнів (близько 44 мільйони людей) на порядок менше, ніж у традиційних додатків, таких як PayPal (431 мільйон). Ці цифри не витримують порівняння з щоденною активністю на Facebook з 2 мільярдами користувачів.

Причиною експерти вважають “незграбність” блокчейну, яка перешкоджає прийняттю технології людьми, які не є максималістами децентралізації та либертаріанства.

На думку Сігела і Буша, для прориву необхідний “додаток-приманка”. Дослідники допустили, що мережею для dapp, першим перевищивши 100 мільйонів користувачів, може стати Solana. Вони вирішили симулювати цю ситуацію.

Реальна кількість щомісячних активних користувачів у розрізі SCP-мереж. Дані: VanEck.

Чому “вбивця” Ethereum?

Експерти відзначили, що розробники Solana на чолі з Анатолієм Яковенко запропонували відмінний підхід від лідера сегмента – Ethereum. Ідея полягала в більшій пропускній здатності мережі внаслідок відмови від модульності.

Дослідники вважають, що для створення ефективного блокчейна команда використала свої знання в технологіях мобільного зв’язку. Результатом стала мета побудувати мережу, в якій пропускна здатність споживчого сегмента росте відповідно до Закону Мура.

“Потенціал Solana починається з успіху команди засновників у змішуванні радикального експериментування та прикладної науки, що має на меті кардинальне покращення обчисленнень на блокчейні”, – заявили експерти.

У просуванні своєї місії проект породив «багато захоплюючих ідей», від блокчейн-смартфона до спеціалізованих NFT, нагадали дослідники.

Вони вважають, що Solana просуває ідею «дешевого блочного простору» проти «майнової застави» від Ethereum.

Але на цьому шляху команда стикається з проблемами, зауважили експерти.

За їхніми даними, протягом останніх 30 днів витрати операторів 1977 вузлів на підтримку діяльності мережі склали $11,8 млн, а прибуток від транзакційних комісій – лише $1,26 млн. За цей період інфляція SOL становила 52,78 мільйонів токенів, але цю модель неможливо вважати стійкою, впевнені Сігел та Буш.

На їхню думку, проблеми токеноміки блокчейну можуть загостритися зі зростанням числа користувачів.

Чи варто відмовлятися від Ethereum?

Експерти також вказали на ще одну вразливу точку Solana – розмір екосистеми.

Через використання мови програмування Rust блокчейн досить обмежений в кількості потенційно залучених розробників – 2,2 мільйона проти 17,4 мільйонів можливих для Ethereum.

Частка щомісячної активності розробників блокчейну. Дані: VanEck.

У листопаді 2022 року блокчейн втратив одного з найбільших спонсорів – FTX. Банкрутована біржа разом із афілійованою компанією Alameda Research досі є власниками значного обсягу SOL, який можуть ліквідувати.

Масштабування блокчейну призвело до ряду технічних неполадок мережі, підкреслили експерти. Вони вказали, що поточний обсяг заблокованих в екосистемі блокчейну коштів (TVL) становить $408 мільярдів із загального показника в $48 мільярдів (Ethereum – $22,6 мільярда).      

«Ми даємо Solana та команді великий кредит за їхню візію та бажання експериментувати, але архітектура мережі призвела до небажаних результатів, які вплинули на технічну стабільність», – відзначили Сігел та Буш.

Дослідники впевнені, що у найближчому майбутньому блокчейн не зможе перевершити Ethereum за ключовими показниками, такими як кількість користувачів або TVL. Згідно зі своїм прогнозом, експерти вважають, що Solana займе до 2030 року приблизно 30% ринку SCP-рішень, але домінувати буде мережа ефіру.

Згідно з цим прогнозом максимальна ціна SOL складе $3211, мінімум – $10. Консервативна оцінка – $335.

Прогноз за показниками Solana. Дані: VanEck.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *