- Біткоїн продовжить зростання і стане драйвером для ринку у 2024 році.
- Ethereum і більшість активів індустрії поступляться цифровому золоту за продуктивністю.
- Інвесторам варто звернути увагу на такі сектори, як DePIN і DeSoc.
У 2024 році криптовалютний ринок перейде в бичачу фазу, а біткоїн стане її драйвером, перевершивши за зростанням більшість інших активів. Такий прогноз дав засновник і CEO Messari Раян Селкіс.
CRYPTO THESES FOR 2024
For the fifth year in a row, I wrote Messari's annual report to celebrate crypto's survivors and builders.
Crypto remains inevitable.
Here's why:https://t.co/NY6lgUDOgL pic.twitter.com/yj2PEdYyVI
— Ryan Selkis (d/acc)🪳 (@twobitidiot) December 19, 2023
В аналітичному звіті CRYPTO THESES 2024 експерт зазначив, що складно назвати точні рівні, на яких торгуватиметься перша криптовалюта. За його словами, на це впливає безліч вхідних факторів на кшталт політики ФРС, трендів на фондових ринках і стану економіки США.
Однак у довгостроковій перспективі світ рухається до цифрової епохи, в якій біткоїн стане цифровим аналогом золота, підкреслив Селкіс. Передбачуваний паритет із дорогоцінним металом дає котирування першої криптовалюти понад $600 000.
«І пам’ятайте: у золота безліч макроекономічних сприятливих чинників, тож ця позначка не обов’язково стеля. Якщо монетарні кризи стануть досить серйозними, жодна ціна не буде занадто високою: 1 BTC — завжди 1 BTC», — підкреслив аналітик.
Чому біткоїн продовжить зростання у 2024 році
Селкіс перерахував низку ознак продовження зростання провідної криптовалюти наступного року.
Індикатор MRVR біткоїна перебуває на рівні 1,3 — значення нижче за 1 вказують на фазу накопичення, а вихід коефіцієнта вище за 3 завжди сигналізує про досягнення вершини циклу. Криптовалюта зараз перебуває на стадії відновлення і, попри ралі 2023 року (близько 150% зростання), є гарною інвестицією, вважає глава Messari.
Джерело: Messari.
Індекс домінування біткоїна останніми місяцями також відновлювався, але поки що далекий від позначок, досягнутих під час «булранів» 2017 і 2021 років. Зараз показник становить трохи вище за 54% і, на думку Селкіса, щонайменше досягне 60%.
Серед чинників, що сприяють зростанню криптовалюти, він назвав сприятливі для інвесторів зі США зміни в бухгалтерському обліку, появу нових великих утримувачів резервів у цифровому золоті й можливе схвалення спотових біткоїнів-ETF.
Очікуваний у квітні халвінг історично передував ралі першої криптовалюти, нагадав аналітик.
На що звернути увагу криптоінвесторам
Більшість інших активів, як криптоіндустрії, так і традиційних ринків, найімовірніше, програють біткоїну за прибутковістю у 2024 році, вважає Селкіс.
«У DeFi є постійні регуляторні проблеми, які стримуватимуть зростання найближчим часом. NFT-активність здебільшого померла. Інші перспективні сектори (стейблкоїни, геймінг, децентралізація соцмереж, інфраструктури тощо) з більшою ймовірністю зростатимуть повільно і стійко, але не різко і раптово», — заявив аналітик.
Щодо Ethereum Селкіс зазначив, що серйозні технологічні досягнення у вигляді оновлення The Merge і подальшого хардфорка Shapella не призвели до значного зростання криптовалюти. Ціна токена конкуруючої Solana з початку року, наприклад, збільшилася в шість разів.
Тиск на Ethereum також може чинити перетікання ліквідності в рішення другого рівня на базі мережі, що розвиваються.
Однак експерт вважає, що друга за капіталізацією криптовалюта все ж продовжить помірне зростання і являє собою «надійну інвестицію».
Останніми роками багато криптопроєктів блокували більшу частину розподілюваних токенів з різними термінами випуску в обіг. Збільшення пропозиції таких активів під час розморожування здатне негативно вплинути на їхні котирування, попередив аналітик.
Джерело: Messari.
Щодо DeFi Селкіс зазначив, що протягом 2023 року обсяг торгів у сегменті залишався практично на плато. Рідкісні сплески пов’язані з мемкоїнами, а не будь-якими проривними проєктами або розширенням використання. Сектор, що стикається з посиленням, навряд чи продемонструє значне зростання, вважає аналітик.
Селкіс вважає перспективними деякі нефінансові напрямки децентралізації на кшталт DePIN, DeSoc і DeSci. Найближчим часом подібні проєкти не зможуть масштабуватися до обсягів своїх традиційних аналогів, але навіть невелике розширення частки ринку для них означатиме серйозний приплив коштів.
Наприклад, DePIN-платформи, що надають хмарну інфраструктуру, зараз займають 0,1% у сегменті з об’ємом $5 трлн. Зростання попиту на децентралізовані сервіси як страховку всього до 1% призведе до 10-кратного збільшення сегмента, припустив аналітик.
Схожа ситуація із соціальними мережами, де традиційні гравці 2023 року отримали прибуток у розмірі $230 млрд (половина припала на продукти Meta). Деякі DeSoc-додатки на кшталт Farcaster, friend.tech і Lens уже продемонстрували непоганий старт. Сектор може повторити бум DeFi трирічної давності, впевнений Селкіс.
Нагадаємо, аналітики CryptoQuant припустили ймовірність зростання біткоїна вище за $50 000 уже на початку 2024 року.