У мережі з’явилися сотні токенів, натхнених чат-ботом Ілона Маска

Протягом минулих вихідних анонімні розробники створили близько 400 токенів під назвою GROK, які натхнені однойменним чат-ботом від Ілона Маска.

Дані: DEXTools.

Загальна капіталізація цих монет вже перевищила десятки мільйонів доларів. Згідно з ончейн-даними, один з перших токенів GROK стандарту ERC-20 з’явився 4 листопада і налічує близько 4300 утримачів.

На момент написання його добовий торговий оборот перевищує $3,9 млн. Сам актив торгується за $0,001486 і протягом останніх 24 годин втратив 15%.

15-хвилинний графік GROK/USD на Uniswap. Дані: DEXTools.

Найбільші тримачі монети мають понад $150 000 нереалізованого прибутку від початкових покупок на кілька тисяч доларів в ETH.

Інший токен GROK в мережі Base досяг ринкової капіталізації в $4,32 млн з добовим оборотом в $4,8 млн. Ціна активу становить близько $0,000004 і протягом останніх 24 годин зросла на 367%.

Оскільки будь-який користувач може створити смарт-контракт в блокчейні, подібні токени завжди з’являються на хвилі ажіотажу навколо нового проєкту. Схожа ситуація сталася після ребрендінгу Twitter, коли мережу затопили монети з тікером X.

Проте простота запуску відкриває можливості для зловмисників – деякі розробники GROK вже провели кілька схем rug pull.

Сам Маск заявляв, що жодна з його компаній ніколи не випустить власний криптовалютний токен. Цю заяву він зробив у відповідь на попередження користувача під псевдонімом DogeDesigner про те, що токен XAI не має відношення до ШІ-стартапу мільярдера xAI.

Що таке Grok?

Бізнесмен запустив xAI в липні з метою “зрозуміти істинну природу Всесвіту”. До команди увійшли колишні співробітники DeepMind, OpenAI, Google Research, Microsoft Research, Twitter і Tesla.

Згідно Financial Times, Маск заздалегідь придбав від Nvidia “тисячі” графічних процесорів для розробки великої мовної моделі.

4 листопада xAI анонсувала запуск Grok. Нейромережа створена за зразком гіду з серії науково-фантастичних романів Дугласа Адамса “Автостопом по галактиці”.

“Grok розроблений для того, щоб весело відповідати на питання і має бунтівні нахили, тому, будь ласка, не використовуйте його, якщо ви ненавидите гумор”, – попередили в компанії.

Основна особливість чат-бота полягає в тому, що він отримує інформацію та навчається в режимі реального часу через соцмережу X. Штучний інтелект також відповідає на “гострі питання”, які відхиляють інші системи.

Grok створений мовою програмування Rust і все ще знаходиться на ранньому бета-тестуванні. Згідно з дослідженням xAI, за продуктивністю і точністю відповідей інструмент випереджає ChatGPT-3.5 і Inflection-1, проте поступається моделям з глибшим навчанням, таким як ChatGPT-4.

Розробники вже відкрили доступ до Grok для обмеженої кількості користувачів з США для поліпшення нейромережі перед глобальним запуском.

Нагадаємо, на початку листопада цитату Ілона Маска про те, що “NFT не знаходяться в блокчейні”, внесли в блокчейн. Це сталося після того, як на подкасті Джо Рогана він висловився про велику кількість шахрайства в криптовалютній індустрії і розкритикував невзаємозамінні токени.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *