Технічні можливості Sui та майбутній випуск ігрової консолі здатні створити з мережі конкурента Solana. Про це йдеться у звіті K33 Research.
Згідно з аналітиками, зараз Solana сприймається як найкраща альтернатива Ethereum «у війнах L1», але Sui може з часом це оскаржити.
«Із серпня SOL/ETH зріс на 6%, тоді як SUI/SOL за той самий період — на 115%», — йдеться у звіті.
Настільки велику різницю експерти пояснили відіграванням «недооцінки». Вони визнали наявність в активу «необхідних інгредієнтів» для такого зростання.
Блокчейн від вихідців з Мета має пропускну здатність до 297 000 TPS, тоді як у Solana цей параметр становить 65 000. На поточному етапі фактичне значення на піку досягло 853 TPS проти 1504 TPS у конкурента. Є перевага і за параметром фіналізації транзакцій — 0,48 секунди проти 12,8 секунд.
Джерело: K33 Research.
«Sui створила дивовижну технологію. […] Однак ми ще не бачили, щоб вона перевершила Solana на практиці та за такими показниками, як середньодобовий TPS», — вказали фахівці.
Вони не виключили цього в майбутньому за умови подальшого залучення користувачів і капіталу в екосистему.
Ще однією перевагою є очікуваний у 2025 році випуск портативної ігрової консолі SuiPlay0×1. Її розробляє компанія Mysten Labs, що стоїть за блокчейном.
Експерти провели паралелі між пристроєм Sui та смартфоном Saga від Solana. Власники останнього гаджета брали участь в аірдропах, вартість яких значно перевищувала витрати на телефон.
«Команді є що запропонувати в конкурентній боротьбі за L1. Ринок в основному продовжує розглядати мережі, відмінні від Ethereum, як конкурентів останнього», — вказали аналітики.
Серйозною перешкодою для Sui виступає токеноміка. Мейннет запустили в травні 2023 року, коли токеноміка з низьким рівнем доступної пропозиції та високою FDV «була повсюдною».
У результаті в обігу перебуває тільки 27% від капіталізації Sui, що створює ризики для поточних інвесторів у майбутньому під час розблокування нових монет. Для порівняння, у Solana в обігу перебуває 80% пропозиції.
Дджерело: K33 Research.
Mysten Labs позиціюють Sui як мережу загального призначення з високою пропускною здатністю, швидкими та дешевими транзакціями, а також зручним інтерфейсом для Web3.
Особливістю проєкту є використання власної мови програмування Sui Move — модифікованої версії Move, розробленої ще для проєкту Diem.
Нагадаємо, у липні компанія Circle додала підтримку стейблкоіна USDC у Sui.
Раніше команда Mysten Labs протестувала офлайн-транзакції через мережі мобільного зв’язку та радіохвилі.