Рада з фінансової стабільності (РФС) сфокусує увагу на глобальних нормах для індустрії цифрових активів і регулюванні штучного інтелекту. Про це йдеться у звіті організації про плани на 2024 рік.
Згідно з документом, найважливішим пріоритетом для РФС стане “забезпечення ефективної реалізації узгодженої глобальної нормативно-правової бази для діяльності в галузі криптовалют, відповідних ринків і міжнародних угод про стейблкоїни.
Окремо Рада виділила роботу над токенізацією активів реального світу і вивченням її наслідків для світової економіки.
До листопада РФС підготує окремий звіт для G20 про останні події в галузі ШІ, його потенційний вплив на фінансову стабільність і загрози кібербезпеці.
У звіті також сказано, що спотові біткоїн-ETF у США демонструють “необхідність ретельного моніторингу криптовалютних ринків”.
“У криптопросторі все постійно змінюється – і це не повільні поступові зміни, а швидкі. Щось на кшталт біржових біткоїн-фондів є гарним прикладом”, – заявив генеральний секретар РФС Джон Шиндлер.
Він додав, що глобальний вплив криптовалютних ETF “досить важко передбачити”.
Організація також згадала банківську кризу 2023 року і запевнила, що вживе заходів профілактики, щоб не допустити повторення ситуації. Серед них відстеження депозитів, вивчення нових технологій і впливу соціальних мереж.
У сфері поліпшення транскордонних платежів РФС реалізує комплексний підхід через систему моніторингу прогресу відповідно до “дорожньої карти G20”.
Раніше в Раді з фінансової стабільності заявили, що крахи криптофірм являють собою обмежену загрозу реальній економіці.
Нагадаємо, у вересні 2023 року Рада з фінансової стабільності та Міжнародний валютний фонд опублікували рекомендації, спрямовані на регулювання цифрових активів.