WSJ: палестинські бойовики отримали щонайменше 134 мільйони доларів у криптовалютах

З серпня 2021 року по червень поточного року групи Палестинський ісламський джихад (PSJ), ХАМАС і «Хезболла» отримали «величезні» суми в цифрових активах. Про це повідомляє The Wall Street Journal.

За даними аналітиків Elliptic, PSJ утримує понад 93 мільйони доларів у криптовалюті. Згідно з дослідженням ізраїльської фірми BitOK, пов’язані з ХАМАС гаманці нараховують близько 41 мільйона доларів.

Цифрові активи також використовувалися ліванською групою «Хезболла», яка отримала приблизно 12 мільйонів від PSJ.

Експертам не вдалося визначити, чи використовувалася отримана терористами криптовалюта безпосередньо для фінансування останнього нападу на Ізраїль.

Точна кількість конфіскованих активів також не встановлена. Проте дослідники вважають, що вилучені кошти становлять надзвичайно низький відсоток від загального обсягу.

За словами аналітиків, величезні суми у криптовалюті свідчать про успішні зусилля влади Ізраїлю та США у боротьбі з фінансуванням тероризму. Майже всі шляхи отримання традиційних грошей для заборонених груп або перекриті, або уважно відстежуються.

Проте цифрові активи стали одними з основних інструментів для ХАМАС, разом з доставкою готівки в Газу з Єгипта.

«Криптовалюта — це ще одна струна в луці [терористів]», — заявив фахівець з криптовалюти та незаконного фінансування ACAMS Джобі Карпентер.

Експерти також відзначають, що ХАМАС припинив публікувати адреси відкрито, щоб зберегти анонімність «донорів».

Становище в самому Ізраїлі також ускладнюється та впливає на місцеві криптокомпанії. Засновник сервісу Ethereum-стейкінгу SVV Network Алан Мурох розповів, що його призвали до армії.

«Мене призвали, ситуація на місцях значно гірша, ніж описана. Різанина — єдине слово, яке приходить на думку», — написав розробник.

Раніше The Times Of Israel повідомило, що кіберпідрозділ поліції Ізраїлю «Лахав 433» заморозив криптовалютні рахунки групи ХАМАС. З блокуванням допомагала криптобіржа Binance.

Нагадаємо, в червні уряд Ізраїлю конфіскувало кошти з криптовалютних гаманців, пов’язаних із фінансуванням групи «Хезболла» та спецпідрозділу КСІР «Кудс».

За даними ЗМІ, з грудня 2021 року місцеві влади заблокували 189 облікових записів на біржі Binance, передбачувано належать групам ІГІЛ і ХАМАС.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *