«Витік біткоїна з лабораторії». Спільнота знову обговорює роль АНБ – ForkLog UA

У спільноті відродилася давня теорія про причетність Агентства національної безпеки США (АНБ) до розробки першої криптовалюти. 15 вересня співзасновник Iris Energy Деніел Робертс опублікував скріншот статті відомства від 1996 року під назвою «Як створити монетний двір: криптографія анонімних електронних грошей».

Документ є одним із перших відомих обговорень системи цифрової валюти, який передбачає використання методу шифрування з відкритим ключем для анонімізації переказів.

У примітках до доповіді зазначено, що дослідницька робота «підготовлена співробітниками АНБ». При цьому серед джерел значився експерт із криптографії Тацуакі Окамото, який 1998 року став співавтором системи з відкритим ключем Окамото-Утіями.

У статті дослідники перерахували чотири основні складові мережі:

  • конфіденційність;
  • ідентифікація користувача із захистом від персоналізації;
  • цілісність транзакцій;
  • незворотність.

Усі ці пункти так чи інакше реалізовані в протоколі біткоїна. Крім того, автори часто оперують термінами на кшталт «монети» і «токени».

Документ також посилається на Девіда Чаума, який відомий криптоспільноті як один із перших прихильників анонімних цифрових операцій. Він розробив концепцію електронних платежів, які не відстежуються, ще 1982 року, задовго до повномасштабного поширення інтернету.

Співзасновник Coin Metrics Нік Картер підтвердив прихильність цієї теорії.

«Дійсно вірю в це. Я називаю це гіпотезою витоку біткоїна з лабораторії. Ймовірно, це був закритий внутрішній науковий проєкт, який один дослідник вважав занадто хорошим, щоб відкладати його на полицю, і вирішив таємно випустити його», — написав він.

На думку Картера, такий стан справ не означає, що уряд США таємно контролює біткоїн. Найімовірніше, анонімний програміст випустив блокчейн без дозволу АНБ, додав експерт.

Картер дотримується цієї теорії вже кілька років. У 2020 він озвучив свою тезу про «лабораторний витік», припустивши, що АНБ могло розробляти першу криптовалюту як «фінансову біозброю».

2021 року голова Coin Metrics назвав передбачуваний злив біткоїна «єдиною гідною річчю, яку зробило АНБ».

Керівник компанії з безпеки Krebs Stamos Метью Пайнс теж вважає, що розробники цифрового золота мали тісні зв’язки з Нацбезпекою, але не отримували прямих наказів про запуск.

«Можливо, це взаємне запліднення криптоботаніків АНБ і шифропанків», — написав Пайнс.

Колишній топменеджер Goldman Sachs і макроінвестор Рауль Пал в інтерв’ю Impact Theory поділився власною теорією, згідно з якою АНБ і Центр урядового зв’язку Великої Британії спільно працювали над створенням біткоїна.

У серпні видання Cointelegraph поспілкувалося з ексспівробітником Агентства національної безпеки Джеффом Маном. Він припустив «можливу» причетність відомства до першої криптовалюти як до «засобу збору інформації про своїх ворогів».

Однак Ман дійшов висновку, що навіть якщо ця теорія і є правдою, ми однаково ніколи не дізнаємося справжню історію найпопулярнішого цифрового активу у світі.

Нагадаємо, у березні 2018 року Едвард Сноуден заявив про «пильний моніторинг користувачів біткоїна» з боку АНБ.

Пізніше співзасновник bitcoin.org і bitcointalk.org під псевдонімом Cobra зазначив, що не довіряє американським дослідженням першої криптовалюти, оскільки уряд США вже проник у проєкт.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *