Віталік Бутерін: абстракція облікових записів захистить від квантових комп’ютерів

Абстракція облікових записів здатна зробити акаунти користувачів квантово-стійкими. Про це заявив співзасновник Ethereum Віталік Бутерін під час сесії AMA.

Захід відбувся в децентралізованій соціальній мережі Warpcast на основі протоколу Farcaster. Бутерін звернувся до цієї платформи після недавнього взлому його облікового запису в X шляхом підміни SIM-карти. 

Він висловив свою думку у відповідь на запитання користувача щодо несподівано швидкого розвитку квантових обчислень, які становлять загрозу в руках зловмисників.

Бутерин допустив, що з настанням ери таких комп’ютерів для існуючих облікових записів доведеться зробити хардфорк. Користувачі зможуть підтвердити мнемонічну фразу за допомогою технології ZK-STARK і відновити EOA(Externally-owned account)-адресу. За його словами, розробники досліджують різні альтернативи на основі криптографічних рішень, таких як «агрегація BLS» або «дерево Веркла».

Учасників AMA цікавили різні питання щодо Бутерина: від особистих вподобань до концептуальних проблем капіталізму.

Щодо конкуренції між Ethereum і біткоїном він відзначив, що дві екосистеми використовують різний «набір технічних компромісів» і охоплюють різні сфери.

Обговорюючи ринок передбачень на блокчейні, що “не злетів”, Бутерін звернув увагу на нову хвилю подібних проектів, наприклад Polymarket. За його словами, протокол досяг значно більших успіхів в поєднанні аспектів криптовалют з бізнес-моделлю, порівняно з попередніми спробами.

Під час спілкування виявилося, що улюбленими містами Бутеріна є Сінгапур, Тайбей, Відень, Торонто, Ітака і Нью-Йорк. Він віддає перевагу прийому їжі двічі на день (з інтервалом в 6 годин), слухає поп-музику на китайській мові (наприклад, тайванську співачку Анжелу Чжан) і давно не займається жодним видом спорту.

Нагадаємо, у вересні Бутерін поділився своїми поглядами на майбутнє Ethereum.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *