Ймовірний шахрай заробив понад $10 млн у вигляді роялті з 2017 року шляхом створення ШІ-пісень, їх завантаження на стримінгові платформи та накрутки прослуховувань. Про це йдеться в заяві прокуратури США Південного округу Нью-Йорка.
52-річний мешканець Північної Кароліни Майкл Сміт нібито завантажив сотні тисяч пісень на стрімінгові платформи на кшталт Spotify, Apple Music і Amazon Music, використовуючи автоматизовані програми для їх відтворення мільярди разів для крадіжки роялті.
4 вересня його заарештували за звинуваченням у:
- змові з метою шахрайства з використанням електронних засобів зв’язку;
- шахрайстві з використанням електронних засобів зв’язку;
- змові для відмивання грошей.
Кожен із пунктів передбачає максимальне покарання у вигляді 20 років позбавлення волі.
«Сміт створив тисячі акаунтів на стримінгових сервісах (бот-акаунти), які міг використовувати для потокової передачі пісень. Потім він використовував ПЗ, за допомогою якого бот-акаунти безперервно стримили його пісні», — йдеться в заяві прокуратури.
Обвинувачений співпрацював із двома неназваними спільниками — CEO музичної ШІ-компанії та промоутером — для створення сотень тисяч пісень із використанням штучного інтелекту. Перший нібито надавав Сміту треки в обмін на частку доходу.
«Нам потрібно швидко набрати тонну пісень, щоб це працювало в рамках політики боротьби з шахрайством, яку всі ці хлопці зараз використовують», — написав імовірний шахрай двом подільникам 26 грудня 2018 року.
Для приховування слідів використовували фіктивні електронні пошти та VPN.
У травні 2023 року шахрай заробив майже $10 000 на продажі згенерованих ШІ треків із дипфейк-голосом Френка Оушена.
Нагадаємо, у квітні лейбл Universal Music Group закликав потокові платформи блокувати ШІ-сервіси, що витягують мелодії та тексти з пісень.