Біткойн стикається з можливістю входження у фазу падіння ціни, оскільки показник Bitcoin Macro Index від засновника Capriole Investments Чарльза Едвардса вказує на ведмежу розбіжність.
Не ідеальний. Однак… коли макроіндекс біткойнів стане позитивним, я не буду цьому протистояти. https://t.co/PB2OPW1VnL
— Чарльз Едвардс (@caprioleio) 28 березня 2025 р
«Не дуже обнадійливо. Але якщо Bitcoin Macro Index стане позитивним, у мене не буде заперечень», — з оптимізмом констатував аналітик.
Індекс, розроблений Edwards у 2022 році, використовує машинне навчання для оцінки широкого спектру показників. Відповідно до його опису, вони «пропонують чітке представлення відносної вартості біткойна протягом історичних циклів». Дані про ціни та технічний аналіз виключені з метрики.
З кінця 2023 року індекс Bitcoin Macro демонструє нижні межі, тоді як ціна провідної криптовалюти досягає нових піків. Ця тенденція історично характерна для бичачих ринків, але вона також свідчить про те, що в парі BTC/USD було досягнуто довгострокового піку.
Аналітики з CryptoQuant відзначили чотири тривожні сигнали для цифрового золота:
- Показник Bitcoin IFP продовжує залишатися нижче тренда 90 SMA ;
- CQ біткойна залишається в межах ведмежої території, що вказує на потенційну глибоку корекцію;
- Індикатор MVRV знаходиться нижче лінії 365 SMA, що свідчить про збільшення тиску продажів;
- NUPL також не може перевершити 365 SMA.
“Усі ці показники свідчать про те, що біткойн переживає значну турбулентність у короткостроковій та середньостроковій перспективі. Однак жоден не вказує на те, що актив досяг перегрітого або циклічного стану. Ця ситуація нагадує кризу керрі-трейду 5 серпня 2024 року, яка також призвела до падіння ціни через макроекономічні фактори”, – зауважили експерти, посилаючись на торговельні тарифи президента США Дональда Трампа.
Варто зазначити, що Santiment спостерігав зниження обсягу біткойнів на біржах, що вказує на зменшення тиску продажів.