Федеральні прокурори США призупинили процес виходу під заставу генерального директора SafeMoon Джона Кароні. Суд врахував побоювання влади про можливу втечу і «небезпеку для суспільства».
На початку листопада проти засновників і керівників DeFi-проєкту висунули звинувачення в шахрайстві на «мільйони доларів». Згідно із заявою правоохоронців, Кароні, Кайл Надь і Томас Сміт обдурили покупців токена SFM, вкравши монети з пулу ліквідності.
9 листопада прокурори оскаржили рішення мирового судді про заставу в $500 000 для CEO SafeMoon, оскільки наказ про звільнення був відданий «без урахування вагомої кількості фінансових коштів в обвинуваченого і його здатності втекти». Згодом окружний суд Нью-Йорка скасував попередню постанову.
«У разі визнання провини обвинуваченому загрожує передбачене законом максимальне покарання у вигляді 45 років тюремного ув’язнення. Усі ці факти створюють потужні стимули для відповідача використати свої значні (і непрозорі) накопичення та закордонні зв’язки, щоб уникнути подібного результату», — попередили прокурори.
Вони наголосили, що голова SafeMoon не надав «майже жодної інформації про свої фінанси». На думку правоохоронців, він може отримати доступ до «активів на загальну суму в мільйони доларів», чого не врахував суд під час ухвалення рішення про заставу.
Кароні також має «суттєві зв’язки в Європі, які постійно розширюються». За даними слідства, його наречена є громадянкою Великої Британії.
На додаток SEC звинуватила керівництво SafeMoon у шахрайстві та продажах незареєстрованих цінних паперів. Відомство стверджує, що глави компанії незаконно привласнили кошти на купівлю токенів SFM для підтримки ціни активу.
Нагадаємо, у березні хакер вивів із пулу DeFi-протоколу активи на суму приблизно $9 млн, але висловив бажання повернути кошти.