Команда проєкту Solana змушена скасувати частину прийнятих замовлень на блокчейн-смартфони Saga через «проблеми із запасами» у стороннього дистриб’ютора.
Last week, we saw an overwhelming demand for Saga, with sellouts in both the US & EU on our limited inventory of 20,000 devices produced globally.
In working to fulfill orders, we learned of an inventory management issue with our third-party distributor that resulted in an…
— Solana Mobile 🌱 (@solanamobile) December 22, 2023
Згідно із заявою, внаслідок стрибка попиту на девайси було розпродано резерв для ринків США та ЄС у 20 000 пристроїв. У Solana точно не уявляли стан запасів. Можливості їх швидко поповнити немає.
Ціна продажу смартфона на eBay підскочила до $5500, хоча ще кілька днів тому угоди здебільшого укладалися на позначках менше ніж $3000.
Джерело: eBay.
Приводом для відхилення деяких заявок на Saga також стала підозра в спекулятивних намірах покупців.
Смартфон був представлений у червні 2022 року. В апаратне і програмне забезпечення девайса інтегровано функції Web3, що дає змогу використовувати його як апаратний гаманець. Saga також пропонує низку інших переваг, включно з місяцем безоплатного доступу до бездротової мережі Helium, бонусами в грі Honeyland, раннім доступом до проєкту Genopets і NFT.
Ще на початку грудня засновник Solana Анатолій Яковенко зізнавався в низьких продажах смартфона. За його словами, із запуску продукту на той момент вдалося реалізувати 2200 одиниць.
Вибух попиту, ймовірно, пов’язаний з розподілом мем-токенів BONK. Покупець автоматично отримує з Saga 30 млн монет.
Вартість активів на піку ціни 15 грудня (CoinGecko) перевищувала $900. Навіть за поточними котируваннями (~$0,00002) токени приблизно покривають вартість смартфона в $599.
Денний графік BONK/USDT біржі Bybit. Джерело: TradingView.
У грудні Circle додала підтримку блокчейну Solana для свого євро-стейблкоїна EURC, а виробник апаратних гаманців Trezor — для токена SOL.
Нагадаємо, за останню добу курс монети Solana зріс на 15%.