Binance впровадить традиційну корпоративну структуру і почне розкривати інформацію. Такими планами в інтерв’ю Fortune поділився її новий CEO Річард Тенг.
21 листопада Тенг, який обіймав на той момент посаду керівника з регіональних ринків Binance, змінив Чанпена Чжао (CZ) на посаді гендиректора.
Того самого дня під час угоди з Мін’юстом США біржа вирішила виплатити $4,3 млрд, а CZ погодився покинути крісло CEO і на штраф у розмірі $50 млн.
Видання зазначило, що Тенгу належить забезпечити конкурентоспроможність Binance в умовах тиску з боку американської влади. Останнє має на увазі та моніторинг, який буде включено в її діяльність у рамках угоди.
Новий CEO порівняв платформу, якій виповнилося шість років, з дитиною, яка готується піти до початкової школи. за його словами, Binance належить перетворитися з «некерованого» технологічного стартапу на звичайну фінансову компанію.
Топменеджер визнав, що організація зробила низку «помилок» на етапі зростання, але наголосив, що вона винесла з них уроки. За його словами, твердження в мировій угоді не включають звинувачень у незаконному привласненні коштів клієнтів. Тенг вказав на багаторічний досвід із забезпечення безпеки активів користувачів.
Новий глава біржі відзначив довіру до нього з боку CZ, з яким вони працюють з 2021 року, а також усієї команди співробітників. Набуті ним знання в період роботи в регуляторах Абу-Дабі та Сінгапуру допоможуть керувати компанією в майбутньому, додав він.
Тенг відповів ствердно на запитання, чи впровадить Binance традиційну корпоративну структуру під його керівництвом. Топменеджер уточнив, що останнє передбачає наявність ради директорів, штаб-квартиру і фінансову прозорість.
«Ми прагнемо до прозорості», — підкреслив він.
Тенг відмовився повідомити конкретні терміни нововведень, але назвав їх «твердими».
Журналісти звернули увагу, що CEO необхідно зберегти ринкові позиції Binance. За добу після угоди з владою США загальна вартість заблокованих на біржі активів скоротилася на $943 млн.
Загалом на тлі конфлікту з регуляторами частка ринку платформи зменшувалася протягом восьми місяців поспіль. Станом на кінець жовтня, вона становила 51,2%, згідно з 0xScope.
За словами Тенга, відтік коштів був передбачуваний, оскільки Binance стає, за його словами, першою біржею за межами США, яка вводить обов’язкові KYC-вимоги.
Топменеджер додав, що компанія має ресурси для збереження конкурентоспроможності в умовах нових нормативних обмежень і виплати одного з найбільших корпоративних штрафів в історії США.
«Ми починаємо з позиції сили. Фундаментальні основи бізнесу надзвичайно міцні. Структура нашого капіталу вільна від боргів, витрати є зразковими, а доходи та прибуток — стабільними», — пояснив він.
Фахівець спрогнозував окупність зусиль Binance з перепозиціонування в регульовану компанію в довгостроковій перспективі.
Тенг зазначив, що це дасть змогу компанії претендувати на свою частку зростаючого ринкового пирога через посилення інтересу з боку інституціоналів.