У четвер, 7 вересня, екс-CEO багамського підрозділу FTX Раян Саламе визнав себе винним за кримінальними звинуваченнями, пов’язаними з крахом криптовалютної біржі. Про це йдеться в повідомленні влади.
Йдеться про змову з метою внесення незаконних пожертвувань і змову з метою ведення неліцензованого бізнесу з переказу грошей.
На засіданні колишній голова філії повідомив судді Льюїсу Каплану, що робив політичні пожертви від свого імені «на користь ініціатив, висунутих іншими, але підтриманих Семом Бенкманом-Фрідом» (SBF). За його словами, кошти надавалися коштом Alameda Research і «класифікувалися як кредити».
«Раян Саламе погодився просувати інтереси FTX, Alameda Research і його спільників за допомогою незаконної кампанії політичного впливу і за допомогою неліцензійного бізнесу з передачі грошей, що допомогло FTX рости швидше, діючи поза законом», — заявив прокурор Південного округу Нью-Йорка Деміан Вільямс.
Крім конфіскації понад $1,5 млрд у межах угоди, Саламе зобов’язаний відшкодувати $5,6 млн. Він також погодився виплатити $6 млн до винесення вироку в березні 2024 року. Щоб покрити цю суму, колишній топменеджер передасть владі автомобіль Porsche і кілька об’єктів нерухомості, включно з двома будинками в Массачусетсі.
У листопаді 2022 року — за два дні до подання FTX заяви про банкрутство — Саламе, який очолював підрозділ компанії на Багамах, попередив місцеву владу про потенційне шахрайство. Він став четвертим топменеджером біржі, який визнав себе винним. Раніше зі слідством погодилися співпрацювати ексглава Alameda Research Керолайн Еллісон і техдиректор біржі Гері Ван, а також Нішад Сінгх.
Бенкману-Фріду інкримінували 13 кримінальних злочинів. Пізніше прокуратура зняла обвинувачення у фінансуванні деяких політиків у рамках угоди зі стороною захисту.
Засновник FTX не визнав провину за жодним із пунктів, включно з підкупом китайського чиновника.
Нагадаємо, у серпні 2023 року суд скасував його звільнення під заставу й ув’язнив SBF під варту до жовтня.