JPMorgan: хардфорк Shanghai “розчарував” у питанні активності в Ethereum – ForkLog UA

Активоване у квітні оновлення Shanghai мережі Ethereum, схоже, не призвело до очікуваного зростання активності на блокчейні. Про це пише CoinDesk із посиланням на звіт JPMorgan.

Реалізація хардфорка відкрила можливість виводити криптовалюту зі стейкінгу.

“Хоча міграція з Proof-of-Work на Proof-of-Stake унаслідок The Merge призвела до падіння споживання енергії в мережі більш ніж на 99%, скорочення пропозиції ефіру і різкого зростання обсягів стейкінгу, показники онлайн-активності виявилися такими, що розчаровують”, – заявили аналітики банку на чолі з Ніколаосом Панігірцоглу.

Експерти відзначили падіння після хардфорка:

  • добової кількості транзакцій на 12%;
  • кількості щоденних активних адрес майже на 20%;
  • обсягу заблокованих активів (TVL) у DeFi-протоколах коштів приблизно на 8%.

Скорочення активності припускає, що “ведмежий вплив” минулого року, включно з крахом Terra і FTX, посилення регулювання в США і стиснення сегмента стейблкоїнів, переважили потенційно позитивний вплив Shanghai, вважають фахівці JPMorgan.

Незважаючи на зростання після Shanghai обсягу заблокованих у стейкінгу ETH на 50%, що підвищує безпеку мережі, “частка LSD-протоколів на кшталт Lido залишається тривожно високою, порушуючи питання централізації”, додали аналітики

На їхню думку, надії на істотне збільшення ончейн-активності в Ethereum зараз пов’язані з майбутньою імплементацією EIP-4844, відомого як Proto-Danksharding.

Опція масштабує блокчейн, вводячи новий тип транзакцій для великих масивів двійкових даних (blob) та організовуючи їхнє зберігання. Це покликане знизити розмір комісій для L2-рішень на базі технології Rollups.

Пропозиція щодо поліпшення входить до пакета EIP, який розробники активують під час хардфорка Dencun (Deneb-Cancun).

Під час відеоконференції, що відбулася 21 вересня, розробник Тім Бейко з Ethereum Foundation припустив, що заплановане на четвертий квартал оновлення перенесуть на початок 2024 року. Його побоювання викликало затягування з розгортанням Dencun у загальнодоступних тестових мережах.

Як вивести Ethereum зі стейкінгу?

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *