Програміст Гергелі Орос викрив організаторів латвійської IT-конференції DevTernity на обмані — на сайті заходу зазначені неіснуючі спікери.
Imagine a tech conference having no CFP, as they reach out to speakers directly. They successfully attract some of the most heavy hitter men speakers in tech, and 3 women speakers.
Now imagine my surprise that 2 of those women are FAKE profiles.
They do not exist.
Nada.
— Gergely Orosz (@GergelyOrosz) November 24, 2023
Проаналізувавши доповідачів, він звернув увагу, що дві з трьох жінок-спікерів є фейками. Зокрема, йдеться про якусь Анну Бойко, представлену як співробітник Coinbase та один із ключових учасників проєкту Ethereum.
Which conference?
Well, where Anna Boyko, Staff engineer at Coinbase and Ethereum core contributor is a speaker.
Her. She doesn’t exist. Except as a listed speaker at a prominent online conference! pic.twitter.com/8iFiCHbu8I
— Gergely Orosz (@GergelyOrosz) November 25, 2023
Колишні та поточні співробітники Coinbase, а також розробники Ethereum заявили Оросу, що не знають її. Згідно з GitHub, профіль Бойко перебував у списку учасників із 21 січня, а через кілька діб її фотографію було замінено.
Ще один фейковий профіль, за твердженням Ороса, — Аліна Прохода, яка заявлена як учасник Java-конференції JDKon у травні 2024 року, що проводиться організаторами DevTernity. Прохода нібито є старшим інженером у WhatsApp і володарем титулу Most Valuable Professional від Microsoft. Однак Орос з’ясував, що такої людини також не існує.
Or another Java conference by the exact same organizer where Microsoft MVP and WhatsApp senior engineer Alina Prokhoda is a featured speaker.
Would you know there is no such Microsoft MVP and Meta employee.
Speakers listed on these conference had no idea I talked with… pic.twitter.com/GtQzCWuQFV
— Gergely Orosz (@GergelyOrosz) November 25, 2023
За його словами, у 2021 і 2022 роках організатори DevTernity вже вдавалися до подібного введення в оману. Так звана Наталі Штадлер, майстриня програмного забезпечення в Coinbase, у реальності ніколи там не працювала.
DevTernity has had fake women speakers listed for years.
Here is fake Anna Boyle’s “colleague” fake Natalie Stadler claimed to be at Coinbase (no such person ever worked there ofc – I checked).
She “spoke” in 2022 there as well.
Just incredible.https://t.co/q4mpwrw3ym pic.twitter.com/2sdhEcuORc
— Gergely Orosz (@GergelyOrosz) November 25, 2023
Крім того, Орос виявив профіль Юлії Кірсіної, заявленої учасницею DevTernity у 2021, 2022 і 2023 роках, хоча на конференції вона жодного разу не виступала.
Кірсіна нібито є розробницею ПЗ і техноінфлюенсеркою Instagram. При цьому на сайті Xing (нідерландський аналог LinkedIn) вона вказана як інженер програмного забезпечення в естонському відділенні Uber. Як стверджує Орос, в Uber ніколи не було інженерних відділів в Естонії.
This is Julia’s Xing profile (basically LinkedIn for Germany). She is/was an architect at Uber Estonia?!
Uber never had no eng office in Estonia. No such person ever worked at Uber.
On LinkedIn, her profile used to have Microsoft in the past as well.https://t.co/IdRZ8zSrdP pic.twitter.com/AHX4PvF3BA
— Gergely Orosz (@GergelyOrosz) November 26, 2023
Виїзний технічний директор Honeycomb.io Ліз Фонг-Джонс проаналізувала профілі Кірсіної на кількох сайтах. За її словами, за цими акаунтами стоять організатори конференції DevTernity.
У своєму Instagram-акаунті Кірсіна постить напівероеротичні фотографії з ноутбуками, у підписах змішуючи ділову тематику і флірт. За п’ять років на її акаунт coding_unicorn підписалися 115 000 осіб.
View this post on Instagram
Водночас у Кірсіної немає будь-якого відстежуваного шляху становлення як фахівця, проте вона активно намагається відзначитися як жінка-розробник. Наприклад, попросившись до списку WomenOfDotNet.
Адміністратор платформи lobste.rs розповів 404.media, що вони забанили профіль Кірсіної як віртуал організатора DevTernity Едуардса Сізовса.
Деякі пости coding_unicorn ідентичні постам Сізовса.
Джерело: LinkedIn Сізовса.
Джерело: Instagram Кірсіної.
В одному з відеороликів Сізовса пошту Кірсіної помітно поруч з іншими його акаунтами.
Зі свого боку на фотографіях в Instagram Кірсіна залогінена під акаунтами Сізовса.
From an IG post around 2018 pic.twitter.com/Hl1XFMy9Ay
— anosh (@KingNoosh) November 26, 2023
У 2020 році Кірсіна скаржилася, що в мережі через зовнішність її називають несправжнім розробником.
Після скандалу в соцмережах світлини Бойко і Проходи зникли з сайту. Однак на GitHub зберігся коміт «remove Anna».
The website had a public GitHub repo where you could see the full edit history that someone found and pointed to me.
You could see eg how fake Anna was added 10 months ago. Or how after being called out for what it is, the organizer removed fake women speaker profiles. pic.twitter.com/9QLI97PER0
— Gergely Orosz (@GergelyOrosz) November 25, 2023
Організатор DevTernity Едуардс Сізовс відповів на тред Гергелі Ороса, звинувативши останнього в передчасних висновках і репутаційному збитку.
Dear Reader,
If you know me well, you know that I have high standards of work and professional ethics. You know that DevTernity has been my life's work, and DevTernity is the event that I love and deeply care about. We've always delivered on the promise, and the event has been…
— Eduards Sizovs (@eduardsi) November 25, 2023
За його словами, знайти жінок-спікерів в індустрії важко. При цьому Сізовс визнав наявність лише однієї фальшивої спікерки — Анни Бойко. Він розповів, що її профіль був дійсно «згенерований автоматично», проте був лише «тимчасовою заглушкою», прибрати яку було «не швидкою справою».
Орос нагадав, що в реальності фальшиві профілі зникли з сайту негайно.
На тлі скандалу низка доповідачів відмовилася від участі в DevTernity — зокрема, автор Ruby on Rails Давид Хейнемейер Ханссон. Він назвав ситуацію «дивною».
What a strange tale. Never seen anything like this in decades of speaking at conferences. Regardless of what may ultimately be up or down here, I'm out. https://t.co/97aK4525NV
— DHH (@dhh) November 26, 2023
Один із ключових розробників .Net Скотт Хансельман пояснив своє рішення важливістю інклюзивності учасників.
This whole conference debacle is so disappointing. Speakers like myself, when invited to a conf will immediately say “who alls gonna be there?” I’ve my rules for participation posted on my site – including an inclusive lineup – for years. I was duped by the fake speakers also. https://t.co/LBWIPZILT2
— Scott Hanselman 🌮 (@shanselman) November 27, 2023
Відомий роботою над Kubernetes Келсі Хайтауер виступив проти «введення в оману».
As someone who has organized and helped run large events, I understand how challenging it can be to put together a program and oversee an event from start to finish.
However, based on your own telling of the events, I take issue with continuing to advertise speakers who have…
— Kelsey Hightower (@kelseyhightower) November 26, 2023
Про відмову виступати на DevTernity також заявив інженер Роберт Мартін.
На сайті DevTernity продаж квитків призупинено з формулюванням «розпродано» [sold out], хоча обмежень щодо місць у конференції немає, оскільки вона проходить онлайн.
За підсумком конференцію DevTernity 2023 було скасовано, пише The Register.
Нагадаємо, 2019 року відомий підприємець і проповідник криптофілософії Андреас Антонопулос ледь не скасував свою участь у Blockchain Week у Гонконзі через повідомлення про можливу участь у заході ескорт-моделей.