Міжнародна екологічна організація Greenpeace розкритикувала рішення Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC) щодо спотових біткоїн-ETF.
Our statement on the @SECGov's #Bitcoin ETF approvals. This is a win for Wall Street executives but a loss for the climate and society.
It is incumbent on @BlackRock & @Fidelity to play an active role in solving Bitcoin's pollution problem.https://t.co/AudLXWUT8S
— Greenpeace USA (@greenpeaceusa) January 11, 2024
11 січня SEC схвалила заявки на запуск інструменту від Bitwise, Grayscale, Hashdex, BlackRock, Valkyrie, BZX, Invesco, VanEck, WisdomTree, Fidelity і Franklin Templeton. На думку екозахисників, це стало перемогою для Волл-стріт, «але втратою для клімату і суспільства».
«Без істотних змін у практиці майнінгу біткоїнів, які можна виміряти, у найближчій перспективі це створює серйозні проблеми для наших зусиль зі скорочення викидів вуглекислого газу та запобігання найгіршим наслідкам кліматичної кризи», — ідеться в заяві.
В організації закликали BlackRock, Fidelity та інші фінансові установи, що інвестують у першу криптовалюту, відігравати активну роль у розв’язанні проблеми викидів вуглекислого газу.
«Коли ціна біткоїна зростає, зростає і його вплив на навколишнє середовище. Майнери використовують більше електроенергії […]. Ця електроенергія виробляється переважно за рахунок викопного палива, що призводить до збільшення викидів вуглекислого газу та водоспоживання», — додали в Greenpeace.
Деякі учасники криптоспільноти зустріли пост організації в X критикою. Один із коментаторів зазначив, що видобуток біткоїнів «стимулює розвиток відновлюваних джерел енергії».
You took $5 million from a billionaire to fund an anti-#bitcoin propaganda campaign.
Bitcoin mining incentivizes renewable energy buildout and already uses a higher mix of renewables than any other industry on the planet.
Educate yourselves. https://t.co/veSB0xfHNd
— Walker⚡️ (@WalkerAmerica) January 11, 2024
Інший користувач написав про отримання Greenpeace фінансування «від великих банків та інших злочинців, які руйнують планету для поширення дезінформації».
When did you become everything you use to stand against? Funded by big banks and other criminals destroying the planet to spread misinformation. Shame. 🤮🤮
— Ron HODL Swanson ☂️☢️🇨🇦⛏ (@RonHODLSwanson) January 11, 2024
У березні 2022 року екозахисники ініціювали кампанію «Змінюйте код, а не клімат» у співпраці з іншими екогрупами та співзасновником Ripple Крісом Ларсеном. Їхня основна мета — домогтися переведення цифрового золота з алгоритму Proof-of-Work на Proof-of-Stake.
Деякі представники індустрії розкритикували Ларсена. Засновник Messari Раян Селкіс назвав його «Юдою», який «заробив мільярди на крипторинках, але потім кинув біткоїни під автобус».
Навесні 2023 року Greenpeace представила талісман, що уособлює «небезпечні обсяги забруднення», спричинені майнінгом першої криптовалюти.
Однак пізніше творець «Черепа Сатоші» художник Бенджамін фон Вонг заявив, що його робота «ніколи не призначалася для боротьби з біткоїном».