Засновник месенджера Telegram Павло Дуров опублікував перший пост після звільнення. У ньому він подякував спільноті за підтримку і висловив здивування, що має нести особисту відповідальність за неправомірні дії третіх осіб.
«Використовувати закони досмартфонної епохи для звинувачення генерального директора у злочинах, скоєних третіми особами на платформі, якою він керує, — помилковий підхід. Жоден новатор не стане створювати нові інструменти, якщо знатиме, що може нести персональну відповідальність за потенційне зловживання цими інструментами», — написав Дуров.
За його словами, у Telegram є безліч каналів для звернення правоохоронних органів, включно з офіційним представником у ЄС і гарячою лінією для боротьби із загрозою тероризму у Франції.
«Ми прагнемо взаємодіяти з регулювальними органами, щоб знайти правильний баланс [між конфіденційністю та безпекою]. Наш досвід формується нашою місією щодо захисту наших користувачів в авторитарних режимах. Але ми завжди були відкриті для діалогу», — підкреслив підприємець.
Він зазначив, що Telegram готовий покинути ринки, які несумісні з принципами компанії щодо захисту основних прав людей, особливо в місцях, де ці права порушуються.
«Коли Росія зажадала від нас передати „ключі шифрування“ для забезпечення стеження, ми відмовилися — і Telegram заборонили в Росії. Коли Іран зажадав від нас заблокувати канали мирних протестувальників, ми відмовилися — і Telegram заборонили в Ірані», — написав творець месенджера.
Дуров розповів про видалення «мільйонів шкідливих постів і каналів щодня». Водночас він визнав, що зростання до 950 млн користувачів позначилося на якості модерації, проте команда месенджера вже працює над оптимізацією процесів.
Увечері 5 вересня Telegram оновив розділ FAQ, що стосується неправомірного контенту, і прибрав інформацію про те, що чати конфіденційні, а дані не підлягають передачі владі.
Джерело: FAQ Telegram.
Нагадаємо, 24 серпня влада Франції затримала засновника Telegram Павла Дурова в аеропорту Ле-Бурже в рамках відкритого 8 липня розслідування щодо «невстановленої особи» за 12 статтями.
Останні включають незаконне надання криптографічних послуг, відмову у співпраці з правоохоронцями, співучасть у поширенні дитячої порнографії, сприяння наркотрафіку і діяльності ОЗУ.
28 серпня Дурова взяли під судовий контроль із заставою €5 млн і зобов’язанням з’являтися в поліції двічі на тиждень. Йому заборонено залишати територію Франції до березня 2025 року.