CryptoQuant: схвалення спотового ETF підкине біткоїн до $50 000-73 000

Капіталізація криптовалютного ринку зросте на $1 трлн у разі схвалення спотового біткоїн-ETF у США. Такі оцінки отримали аналітики CryptoQuant.

Експерти зазначили, що подія призведе до наступної хвилі прийняття класу активів інституційними інвесторами.

На їхню думку, після перемог Ripple та Grayscale над SEC істотно зросли шанси такого результату до березня 2024 року, коли настане дедлайн для рішень за заявками.

Схвалення продукту призведе до припливу $155 млрд (~1% від AUM керуючих компаній) на ринок біткоїна, що може підняти капіталізацію цифрового золота на $450-900 млрд. Ця сума еквівалентна третині від її поточного значення.

У своїх оцінках аналітики відштовхувалися від динаміки MVRV з 2013 року. Наразі ринкова капіталізація становить $545 млрд, реалізована капіталізація – $396 млрд.

За словами фахівців, ефект проявиться таким чином:

  1. Реалізована капіталізація зросте в міру зростання купівлі біткоїнів за вищими цінами, ніж вартість купівлі продавців.
  2. Ринкова капіталізація збільшуватиметься швидше, ніж реалізована, оскільки перша відображає ціну ВСІХ монет, тоді як остання – тільки ті, що були задіяні в недавніх покупках.

Наведений нижче графік показує цей ефект у дії. На піках ринку в грудні 2017 і з березня по листопад 2022 року ринкова капіталізація зросла від трьох до майже п’яти разів більше, ніж реалізована капіталізація. Це означає, що на кожен $1 свіжих грошей ринкова капіталізація збільшилася на $3-5.

Розрахунки фахівців показали, що це співвідношення, яке вони назвали еластичністю, під час бичачих ринків становило від 3 до 6.

З огляду на цей історичний взаємозв’язок, аналітики отримали вищезгадані $450-900 млрд у разі припливу на ринок $150 млрд. Стосовно ціни це означає зростання на 82-165%, до $50 000-73 000.

У жовтні в Cryptoquant вказали на потенціал зростання біткоїна після закріплення вище $27 900.

Нагадаємо, у вересні глава SEC Гері Генслер під час слухань у Конгресі США заявив, що відомство продовжує вивчати рішення суду у справі Grayscale, а також численні заявки на спотові біржові фонди на базі цифрового золота.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *