- Біржа звинуватила регуляторів у недотриманні вимог Закону про свободу інформації.
- Компанія побачила в діях відомств цілеспрямовану кампанію проти індустрії цифрових активів.
Coinbase подала в суд на SEC і FDIC через їхні спроби «відрізати» криптоіндустрію від банківського сектора. Про це пише The Block.
Біржа звинуватила регуляторів у недотриманні норм Закону про свободу інформації (FOIA). Відповідні запити дають змогу громадськості вимагати документи у будь-якого федерального агентства.
Інтереси Coinbase представляє консалтингова фірма History Associates. Два окремі позови розгляне окружний суд США по округу Колумбія.
«Протягом майже двох років широке коло регуляторів, включно з SEC, FDIC і ФРС, використовувало всі наявні в їхньому розпорядженні інструменти, щоб спробувати „покалічити“ індустрію цифрових активів», — йдеться в одному з позовів.
Регулятори відмовилися від коментарів.
Претензії до SEC
У пов’язаних із FOIA запитах до SEC біржа намагалася з’ясувати позицію Комісії щодо Ethereum. ConsenSys, яка подала позов проти відомства в травні, вказала про ініціювання в березні 2023 року агентством розслідування «Ethereum 2.0» щодо фірм та індивідуальних осіб, які купували і продавали ефір. Пізніше стало відомо про припинення справи.
History Associates запросила «доступ до всіх копій і записів, що стосуються переходу Ethereum на механізм консенсусу Proof-of-Stake». Організація заявила, що SEC відхилила цей запит, а потім і апеляцію.
Фірма, що представляє інтереси Coinbase, також подала аналогічні запити щодо двох уже закритих розслідувань. Одне з них стосувалося Закарі Кобурна, а інше — компанії Enigma MPC. В обох випадках агентству вдалося домогтися мирової угоди після звинувачень у порушенні законодавства про цінні папери.
History Associates повідомила, що після подачі апеляцій відомство відхилило запити і заявило, що розкриття інформації «може, як можна очікувати, завдати шкоди пов’язаним поточним виконавчим провадженням».
«Обґрунтування Комісії для приховування даних […] спрямоване на те, щоб завадити законним цілям, […] щоб зрозуміти, який погляд на нормативний акт лежить в основі правозастосовчого бліцкригу SEC проти індустрії цифрових активів. Ухилення відомством порушує її зобов’язання щодо виконання FOIA», — згадується в документі.
Питання до FDIC
У скарзі на FDIC Coinbase заявила, що History Associates надіслала запит FOIA щодо «листів про паузу» агентства.
Згідно зі звітом Управління генерального інспектора Корпорації (OIG) за минулий рік, з березня 2022 по травень 2023 року регулятор почав розсилати фінансовим установам подібні повідомлення з проханням не розширювати пов’язану з криптовалютами діяльність і надати більше інформації.
FDIC не вказала термінів розгляду цих даних, що зі свого боку могло створити невизначеність і ризик, зазначено у звіті генерального інспектора.
У своїй скарзі Coinbase заявила, що ця ініціатива виступила частиною нової операції «Choke Point 2.0».
«Листи про паузу не були сумлінною спробою нагляду за пов’язаною з криптовалютами діяльністю фінансових установ. Вони були прозорою спробою повністю припинити цей бізнес — невід’ємна частина схеми FDIC та інших регуляторів з відсікання фірм, що займаються цифровими активами, від необхідних банківських послуг», — ідеться у скарзі.
History Associates надіслала запити FOIA з проханням надати копії всіх листів про паузу, згаданих у звіті OIG. FDIC відмовила в їх наданні. Пізніше агентство заявило, що оприлюднення «обов’язково розкриє інформацію про конкретні банки і вторгнеться в суть спілкування між установами та їхнім наглядовим органом».
Суперечки про правила
Coinbase протягом останніх років домагається від SEC розробки чітких правил для індустрії. У липні 2022 року компанія подала до Комісії відповідну петицію, а у квітні 2023 року вже звернулася до суду.
Глава відомства Гері Генслер відкинув претензії Coinbase, заявивши, що до галузі застосовні наявні закони. У березні платформа звернулася до апеляційної інстанції з проханням зобов’язати регулятора розробити правила.
SEC висунула різні звинувачення на кшталт діяльності як незареєстрованих бірж низці компаній, включно з Binance, Coinbase і Kraken.
Нагадаємо, у березні Рада з криптоінновацій, венчурна фірма Paradigm, Торгова палата США та інші підтримали Coinbase в її вимозі до SEC розробити правила для індустрії цифрових активів.