Знову провокація на кордоні: поляки хотіли пробити нашим колеса

Польських фермерів на кордоні України застали за спробами пробити колеса українським машинам. Протестувальники біля пункту пропуску “Рава-Руська” розсипали по всій дорозі цвяхи та шурупи, щоб не дати українському транспорту, зокрема пасажирському, продовжувати рух.

85_190013-1_large.jpg (42.79 Kb)

Відповідне відео опублікував волинський телеканал “Конкурент TV”. Зазначається, що ролик зняли 24 лютого українські водії, які стоять у чергах перед “Рава-Руською”.

За словами очевидців, поляки проїхалися пікапом, висипаючи шурупи та цвяхи з багажника. “Проїхали машиною на рамі, викидаючи цвяхи, шурупи”, – розповів один із водіїв.

Після того, що сталося, українські водії почали прибирати гострі предмети з дороги. Тільки біля однієї машини зібрали більше жмені цвяхів та шурупів.

Згодом на дорогу біля пункту пропуску приїхала польська поліція та представники комунальних служб, аби прибрати цвяхи. Справа в тому, що через “Рава-Руську” перетинають кордон не лише вантажівки, а й легкові машини та автобуси.

Блокада кордону: провокацій більшає

25 лютого поляки влаштували наймасштабнішу диверсію з українським зерном на кордоні. Протестувальники розкрили та висипали вміст восьми вагонів з українською кукурудзою.

На цей інцидент відреагував міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков. “На фото – 160 тонн знищеного українського зерна. Зерно прямувало транзитом до порту Гданська, а потім до інших країн”, – розповів він.

23 лютого у залізничному пункті пропуску “Дорогуськ” пошкодили ріпак у трьох вагонах-зерновозах. Продукція йшла територією Польщі транзитом до Німеччини. Вантаж прямував транзитом до Гамбурга (Німеччина). У Польщу Україна взагалі не постачає ріпак, оскільки ця продукція у сусідній країні підпадає під одностороннє ембарго.

Також 23 лютого польські протестувальники на кордоні почали вмикати сирени. У такий спосіб вони намагалися залякати українців, які перетинають кордон – причому не лише у вантажних автомобілях, а й у пасажирських автобусах.

20 лютого протестувальники перекрили залізницю поблизу пункту пропуску на кордоні з Україною “Медика – Шегині” та висипали зерно з вантажних вагонів на залізниці. Протестувальники зіпсували близько 4 тонн кукурудзи із двох вагонів-зерновозів. Ця агропродукція також йшла транзитом до Німеччини.

А вперше українське зерно пошкодили 11 лютого. Тоді неподалік від пункту пропуску “Дорогуськ” поляки, що протестували, напали на українські вантажівки і висипали частину зерна з кузовів на асфальт. Постраждали вантажі трьох фур, яким довелося повернутись в Україну. Загалом з кожної вантажівки висипалося приблизно тонна українського зерна, яке везли на експорт транзитом через Польщу з усіма відповідними документами та пломбами.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *