Уряд Польщі хоче припинити блокаду кордону з Україною

Уряд Польщі готовий підписати угоду з фермерами, щоб припинити блокаду пунктів пропуску в Україну. Польське аграрне міністерство погодилось виконати три умови фермерів.

9418_kordon-perekrittya-1024x534.jpg (47.73 Kb)

Як стало відомо польському виданню Rzeczpospolita, аграрне міністерство організовує зустріч із фермерами, але остаточне рішення не було прийнято до вечора п’ятниці. Фермери з асоціації Shukana Wieś повернулися до блокування переходу між Україною та Польщею в Медиці.

Перша блокада тривала місяць, з 23 листопада до 24 грудня 2023 року, і була призупинена напередодні Різдва після зустрічі з міністром сільського господарства Чеславом Сікорським і державним секретарем Міхалом Колодзейчаком.

Зараз фермери повернулися до окупації польсько-українського кордону, хоча уряд пообіцяв задовольнити їхні вимоги, які стосуються як питань імпорту продуктів харчування з України, так і суто польських фінансових питань. “Я знаю, що ці кошти є в бюджеті. Проте ухвалення бюджету – це процес”, – сказав Сікорський на вчорашній конференції.

Деякі з цих вимог викликають подив, наприклад, вимога створити посаду радника з питань сільського господарства в кожній польській дипломатичній місії, щоб полегшити торгівлю зерном з польського ринку. Як неофіційно повідомили представники міністерства, угода може бути підписана 6 січня в Жешуві.

Міністр Сікорський погодився з трьома вимогами: субсидії на кукурудзу, відсутність підвищення податків і дешеві кредити. Міністерство все ще очікує на повідомлення Єврокомісії щодо субсидій на кукурудзу. Блокада польсько-українського кордону створює все більше проблем не лише для сторін конфлікту. Все більше перевізників з ЄС не розуміють і не сприймають польську блокаду.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *