Україна має два шляхи вирішення ситуації на кордоні

Перший потяг перевіз залізницею всього 13 машин, притому є технічна можливість перевозити 23 вантажівки. Це не може повністю компенсувати блокаду польськими перевізниками кордону. І хоча від такої блокади більше грошей втрачає сама Польща, акція все ще продовжується.

9418_kordon-perekrittya-1024x534.jpg (47.73 Kb)

Віцепрезидент Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України Володимир Балін в ефірі телемарафону зазначив, що перший потяг повіз лише 13 машин, передає канал “Ми – Україна”. Балін також додав, що поїзд з вантажівками має прибути вже у понеділок, а потім одразу вирушить назад.

Україна має два шляхи вирішення ситуації на кордоні. Зокрема, діалог з компанією, яка цей протест організувала.

“Ми розуміємо для себе, що нам з польськими перевізниками треба виробити правила гри, адже нам ще співпрацювати”, – сказав Балін. У цьому зацікавлені й поляки. Адже польський бюджет через блокування кордону втрачає більше, ніж український.

“Наш польський адвокат подав заяви в чотири гміни (адміністративна одиниця в Польщі. – Ред.) про припинення страйку. Навіть якщо в юридичному порядку розблокуємо кордон, ми розуміємо, що з польськими перевізниками треба напрацювати правила гри… Жодного доказу порушення з боку наших перевізників пред’явлено не було. Ніхто не робить експансію на ринок Польщі, у нас немає такої кількості машин. Польський ринок зараз втрачає значно більше, ніж український, польський бюджет зараз втрачає значно більше, ніж український”, – зазначив він.

Страйки планують і угорські далекобійники. Поки що йдеться тільки про страйк, блокувати кордон вони не планують. Вони стоятимуть біля дороги та висловлюватимуть свій протест.

На кордоні застрягли тисячі автівок

У чергах на в’їзд в Україну на українсько-польському кордоні станом на ранок неділі, 10 грудня, перебувають приблизно 3500 вантажних транспортних засобів, повідомив речник Державної прикордонної служби України (ДПСУ) Андрій Демченко.

“Ситуація практично незмінна. Блокуються чотири напрямки. “Рава-Руська – Хребене”, “Ягодин – Дорогуськ”, “Краковець – Корчова”, “Шегині – Медика”. Станом на ранок сьогодні, за інформацією, яку ми маємо від польських прикордонників, у черзі в бік України перебувають майже 3,5 тисячі вантажних транспортних засобів”, – сказав Демченко в ефірі національного телемарафону в неділю, передає Інтерфакс.

Речник ДПСУ зазначив, що найбільше вантажівок перебуває навпроти ПП “Шегині” – 1200, та ПП “Ягодин” – майже 900.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *