В Україні впровадять онлайн-розмитнення авто: що відомо

В Україні впровадять онлайн-розмитнення легкових автомобілів через Дію. Нова процедура покликана усунути з процесу оцінки автомобільний людський фактор.

32_avtomobili-bu.jpg (89.58 Kb)

Нові правила розмитнення прописані у проєкті закону №10380. Він 24 квітня прийняв у першому читанні голосами 269 нардепів, повідомив перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк (“Голос”).

“Загалом весь процес розмитнення буде онлайн. Дія допоможе заповнювати митну декларацію, підтягнувши інформацію про автомобіль за VIN-кодом. Розмитнення авто в Дії може бути показовим кейсом того, як змінюється митниця, коли немає людського фактора. Сподіваюся на якнайшвидше голосування та підтримку у час другого читання”, – прокоментував рішення нардепів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Онлайн-розмитнення авто: що відомо про правила

Коли новий закон набуде чинності, фізособи зможуть подавати електронну митну декларацію через програму Дія, а бізнес – через веб-портал Дія. Автори законопроєкту пропонують створити Базу даних митної вартості легкових автомобілів.

Як пояснював Федоров раніше, її сформує Мінцифри на основі даних митниці. В систему буде внесено митну вартість нових легкових автомобілів, що проходили митне оформлення в Україні з 2007 року, із зазначенням марки, моделі, року випуску, типу та обсягу двигуна.

Голова комітету з фінансів податкової та митної політики Данило Гетьманцев (“Слуга народу”) вказував, що при введенні нової моделі ліквідується одразу кілька схем. Це:

вказання неіснуючих пошкоджень та несправностей легкового автомобіля;
зміни модифікації легкового автомобіля;
підробка договорів купівлі-продажу легкового автомобіля (купчих, інвойсів);
зміна показників одометра (штучне збільшення чи зменшення пробігу легкового автомобіля).
Раніше в Україні вже намагалися перевести розмитнення авто в Дію. Проте, народні депутати не підтримали попередні законопроєкти.

“Попередня концепція будувалась на визначенні митних платежів виключно за технічними характеристиками авто – без митної вартості. Тому попередню концепцію не підтримали нардепи”, – пояснював Федоров.

При цьому він запевнив: новий законопроєкт включили можливість дотримання ключових міжнародних норм. Слід розуміти, що онлайн-розмитнення діятиме тимчасово, до набуття Україною статусу членства в ЄС.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *