Польський уряд прийняв вимоги фермерів і підписав угоду

Польський уряд у суботу, 6 січня, все ж таки прийняв вимоги фермерів і підписав з ними угоду. Йдеться про субсидії на кукурудзу, а також гарантії на не підвищення податків і дешеві кредити.

5851_630_360_1447159516-9176.jpg (142.96 Kb)

Таку заяву зробив міністр сільського господарства Чеслав Секерський у Жешуві. Про це повідомляє Polsat News.

У суботу міністр Чеслав Секерський разом із підкарпатським воєводою Терезою Кубас-Гул зустрівся з фермерами, які протестували на прикордонному переході у Медиці.

Після 17:20 Кубас-Гул повідомив про підписання угоди.

Міністр пообіцяв задовольнити всі вимоги фермерів, які включали запуск субсидій на кукурудзу у розмірі 1 млн. злотих, збільшення кредитування на ліквідні кредити на 2,5 млрд. злотих та збереження рівня сільськогосподарського податку на рівні 2023 року.

“Після підписання угоди акція протесту на прикордонному переході в Медиці зупиняється на період, необхідний для внесення законодавчих та повідомчих змін, а також на час, необхідний для внесення додаткових змін”, – йдеться в угоді.

Чеслав Секерський, коментуючи документ, заявив: “Ця угода не є ні початком, ні кінцем діалогу, який ми розпочали і продовжуватимемо з фермерами. Ми хочемо вирішувати проблеми у діалозі з фермерами, при повному партнерському обговоренні. Ми знаємо про складнощі у сільському господарстві “.

Нагадаємо, в суботу вранці стало відомо, що уряд Польщі готовий підписати угоду з фермерами, щоби припинити блокаду пунктів пропуску в Україну. Польське аграрне міністерство погодилося виконати три умови фермерів.

Перша блокада кордону тривала місяць, з 23 листопада по 24 грудня 2023 року, і була припинена напередодні Різдва після зустрічі з міністром сільського господарства Чеславом Сікорським та державним секретарем Михалом Колодзейчаком.

Після цього фермери повернулися до окупації польсько-українського кордону, хоча уряд пообіцяв задовольнити їхні вимоги щодо питань імпорту продуктів харчування з України, так і суто польських фінансових питань.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *