Поляки відновили блокаду ПП “Медика – Шегині”

Незважаючи на спроби польського уряду не допустити блокади пункту пропуску “Медика – Шегині” на кордоні України, фермери все ж таки відновили страйк з 4 січня. Фактичний пропуск авто ще не зупинено, але якщо фури перестануть пропускати, на кордоні України та Польщі знову будуть заблоковані для вантажівок усі чотири пункти пропуску.

9418_kordon-perekrittya-1024x534.jpg (47.73 Kb)

Як повідомив представник ДПСУ Андрій Демченко в ефірі телемарафону, станом на ранок 4 січня рух вантажівок продовжувався. “Рух на “Шегині” зараз ще відбувається, блокування ми не бачимо. Маємо попередню інформацію про те, що дії можуть відбутися після 10-ї години. Поки немає підтвердження, що такі дії будуть”, – сказав він.

За даними “Радіо Свобода”, польські фермери анонсують, що протест триватиме до 3 лютого. Вони обіцяють пропускати три вантажівки на годину і не затримувати автомобілі з гуманітарною допомогою та товарами, що швидко псуються.

Загалом фермери планують страйкувати, доки польський уряд не підпише гарантію виконання їхніх вимог. Тому є шанси, що страйк завершиться раніше за оголошений термін.

Як повідомив заступник міністра сільського господарства Польщі Міхал Колодзейчак, уряд готовий виконати вимоги протестувальників. Наголошується, що йдеться про:

запровадження субсидій на кукурудзу;
збільшення кредитування фермерів;
збереження сільськогосподарського податку на рівні 2023 року.
Виступу Колодзейчака передувала заява фермерів з організації “Обмануте село Підкарпаття” (Podkarpacka Oszukana Wieś) про намір відновити з 4 січня блокаду пункту пропуску “Медика – Шегині” на кордоні з Україною. Тоді вони погрожували зробити блокаду жорсткішою, ніж минулу, і пропускати лише по одній вантажівці на годину.

Загалом, за словами Демченка, на кордоні України та Польщі в черзі стоять понад 2200 вантажівок. “Вранці ми маємо заблокованими три пункти пропуску: “Рава-Руська – Гребінне”, “Краківець – Корчова”, “Ягодин – Дорогуськ”, – сказав він.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *