Яка ситуація на заблокованому кордоні з Польщею

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України 13 листопада проведе зустріч на кордоні з представниками польської влади та перевізниками для розблокування пунктів пропуску.

9401_665012.jpg (42.97 Kb)

Як повідомила прессслужба міністерства, до зустрічі запрошені Міністерство інфраструктури Польщі, представники воєводств, Директорату Єврокомісії з питань мобільності, Посольства України в Польщі та перевізники. Міністерство відновлення представлятиме заступник міністра Сергія Деркача.

Разом з цим, за результатами перемовин Сергія Деркача та державного секретаря Міністерства інфраструктури Польщі Рафала Вебера, українською стороною вже було вирішено два порушені польськими колегами питання. Йдеться про функціонування смуг для порожнього транспорту безпосередньо в пункті пропуску “Ягодин – Дорогуськ” та оновлення функціоналу системи єЧерга – можливість замінювати водія для пустих вантажівок. Окрім цього, польським колегам вкотре було запропоновано запустити порожній транспорт через пункт пропуску “Угринів – Долгобичув”, де наявна відповідна смуга.

“Такий варіант дозволив би порожнім вантажівкам зменшити час очікування на перетин кордону. Чекаємо відповідного рішення”, – пояснюють в міністерстві.

Що відбувається на кордоні

За минулу добу найбільший вантажний пункт пропуску “Ягодин – Дорогуськ” на виїзд з України змогло перетнути 27 транспортних засобів за добу. Меморандум встановлює цю кількість на рівні 680 вантажівок. Пункт пропуску “Рава-Руська – Гребенне” перетнуло на виїзд 40 транспортних засобів, меморандум фіксує 300 на добу, “Краківець – Корчова” – виїхали 227 вантажівок. Як зазначила Державна прикордонна служба України, легковики, автобуси, транспорт з гуманітарною допомогою, паливом та небезпечним вантажем пропускають у звичайному режим.

“Польські перевізники заблокували три найбільші пункти пропуску до України. Дозвіл був отриманий від польської влади на 2 місяці – з 3 листопада по 3 січня.Якщо коротко про вимоги – вони вимагають, щоб ми віддали їм частину (а краще всю) своєї роботи, а також вони не хочуть очікувати виїзду з України в загальній черзі (вона велика), вимагають окремий “зелений коридор” для польських автівок”, – обурюється представниця українських перевізників Анастасія Ступаєнко.

У національному телемарафоні Єдині новини представник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко повідомив, що на кордоні зібралося 2500 автомобілів.

“Ми можемо констатувати у напрямку виїзду з Польщі до України, за інформацією польських колег, станом на ранок сьогодні близько 2500 автомобілів перебувають в очікуванні, щоб перетнути кордон. Це за всіма трьома напрямками. Але фактично половина з них – на напрямі пункту пропуску Ягодин”, – сказав речник, передає УНН.

Кордон з Україною блокує ультраправа партія

Українські перевізники заявляють: блокування кордонів підтримала лише одна асоціація польських перевізників, яка раніше активно працювала з РФ. Політичне представництво взяв на себе польський політик, українофоб Рафаель Меклер. Його партія має незначне представництво в Сеймі, він представляє ультраправих: вони проти інтеграції Польщі до ЄС, за обмеження зв’язків з Україною. Однак у Польщі ультраправі великою підтримкою не користуються (у них лише 6 місць із 460 у парламенті).

Рафаель Меклер представляє ультраправу партію “Ruch Narodowy”. Він активно розповсюджує фейки російської пропаганди про Україну, розповідає своїм виборцям про “бандерівців”. Через кілька днів після початку повномасштабної війни та напливу українських біженців у Польщі він заявив про “необхідність зберегти етнічний устрій”.

Меклер звинувачує українців в тому, що вони намагаються зупинити страйк силою. “На переході в Дорохуську поліція просить поліцію вирішити протест, тому що до кордону наближається група з 200 українських водіїв, які хочуть ліквідувати протест самі, а поліція не буде з ними займатися. Запитайте себе в якій країні ми живемо, де керує група іноземців?” – написав Рафаль Меклер на своїй сторінці в Facebook.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *