Яка ситуація на кордоні Польщі з Україною

Польські перевізники вранці 17 грудня, як і раніше, блокують три пункти пропуску на кордоні з Україною: “Рава-Руська – Гребенне”, “Краківець – Корчова”, “Шегині – Медика”. У чергах простоюють понад 3000 фур, найбільше – у “Шегині”. У той же час, найбільший КПП “Ягодин – Дорогуськ” поки що відкритий, і його перетинає навіть більше вантажівок, ніж до початку блокади. Однак цей пункт пропуску знову може бути заблокованим, що призведе до погіршення ситуації.

9418_kordon-perekrittya-1024x534.jpg (47.73 Kb)

Про поточну обстановку на кордоні розповів речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко в ефірі телемарафону. За його словами, польські перевізники на трьох напрямках знаходяться на деякій відстані від польських пунктів пропуску, де і блокують рух для вантажівок.

“Станом на ранок сьогодні (17 грудня. – Ред.) на трьох напрямках у чергах у бік України на території Польщі знаходиться близько 3150 вантажних транспортних засобів. Найбільше – навпроти пункту пропуску “Шегині”. Рух, звичайно, йде, але він не є таким інтенсивним, як це було до того, як розпочалося блокування”, – поінформував Демченко.

Представник Держприкордонслужби нагадав, що з 11 грудня рух на напрямку “Ягодин – Дорогуськ” розблоковано. При цьому слід зважати на те, що вже 18 грудня польські перевізники можуть поновити блокаду цього КПП.

Річ у тому, що суд у Польщі скасував рішення мера гміни Дорогуська Войцеха Сави, яке забороняло перевізникам страйкувати на кордоні з Україною. Перевізники збираються знову заблокувати рух вантажівок через найбільший пункт пропуску “Ягодин – Дорогуськ”, заявив польський політик з ультраправої партії Ruch Narodowy Рафал Меклер, який представляє перевізників-страйкуючих.

“Ми зараз відзначаємо досить інтенсивний рух (через пункт пропуску “Ягодин – Дорогуськ”. – Ред.). Він почав поступово зростати після 11 грудня, і за минулу добу цей напрямок перетнув десь 1,5 тис. вантажних транспортних засобів в обидва боки. Більшість з них – у напрямку України Така динаміка перетину кордону є досить високою, тому що така ж кількість вантажівок (навіть трохи менше) перетинала кордон до початку дій з блокування. Черга на цьому напрямку також, звичайно, залишається, бо велика кількість вантажівок загалом обирає перетин кордону з Польщею. 2400 вантажних транспортних засобів очікують у черзі у напрямку пункту пропуску “Ягодин” у бік України, десь 1700 транспортних засобів зареєстровано у єЧерзі на виїзд з України в напрямку пункту пропуску “Ягодин”, – розповів Демченко.

Він додав, що зараз не спостерігається активного перевезення фур по залізниці. За словами Демченка, такі перевезення “Укрзалізниця” погоджує з польською стороною, яка затверджує, коли та в якому обсязі дозволено перевозити вантажівки саме залізничним транспортом.

Пункт пропуску “Ягодин – Дорогуськ” є найбільшим на українсько-польському кордоні. За нормальних умов, без блокади, за день через нього проїжджає близько 40% усього вантажного транспортного потоку між Україною та Польщею.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *