Яка ситуація на кордоні між Україною та Словаччиною

Блокування кордону між Україною та Словаччиною, яке за прикладом польських перевізників влаштували місцеві перевізники, вдалось скасувати. Пропуск частково відновили, проте 14 грудня за годину пропускають близько 3-4 фур.

9418_kordon-perekrittya-1024x534.jpg (47.73 Kb)

“Станом на 06:00 у пункті пропуску “Ужгород” на виїзд з України оформлено 28 вантажних автомобілів. 24 з них уже пройшли всі види контролю на словацькій стороні. Від 19:30 13 грудня словацька сторона частково відновила пропускні операції в напрямку в’їзду на свою територію”, – зазначили в Державній прикордонній службі.

Попередньо повідомлялося, що на в’їзд у Словаччину прийматимуть по 2 автомобілі за годину. Але фактично за годину пропускають по 3-4 вантажівки.

Водночас очільник польського прикордонного міста Дорогуська Войцех Савва знову заборонив протест перевізників, які блокували кордон з Україною. Вони планували поновити акцію з 18 грудня, однак влада польського міста заявила, що протест вдарив по підприємцях, робітниках та інших соціальних групах, які залишилися без роботи. Про це пише польське RMF24.

У Польщі страйк продовжується в “Рава-Руська – Гребінне”, “Краковець – Корчова” та “Медика – Шегині”. Втрати перевізників – це лише частина економічних збитків України. Як пояснювала OBOZ.UA наукова співробітниця Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ірина Коссе, втрати всієї економіки України набагато вищі, враховуючи невиконання контрактів підприємствами та припинення виробництва. Проблеми має і Польща, причому пропорційні українським. “Польський бізнес також зазнає збитків від цього блокування. І не виключено, що ці втрати можна порівняти з українськими”, – зазначала експертка.

Хто стоїть за акцією

Українські перевізники заявляють: блокування кордонів підтримала лише одна асоціація польських перевізників, яка раніше активно працювала з РФ. Політичне представництво взяв на себе польський політик Рафал Меклер. Його партія має незначне представництво у Сеймі. Представляє ультраправих – вони проти інтеграції Польщі до ЄС, за обмеження зв’язків із Україною. Однак у Польщі ультраправі не мають великої підтримки (у них лише 6 місць із 460 у парламенті).

Рафал Меклер представляє ультраправу партію Ruch Narodowy. Він активно поширює фейки російської пропаганди про Україну, розповідає своїм виборцям про “бандерівців”. Через кілька днів після початку повномасштабної війни та напливу українських біженців до Польщі він заявив про “необхідність зберегти етнічний устрій”.

За словами міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Сольського, ускладнюють ситуацію специфічні вимоги страйкувальників. Адже в них “важко знайти якісь конструктивні речі”.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *