До блокування кордону України та Польщі приєдналися фермери

У повторній блокаді найбільшого пункту пропуску на кордоні Польщі з Україною “Ягодин – Дорогуськ” братимуть участь не тільки автоперевізники, а й фермери. Від сьогодні, 18 грудня, знову буде заблоковано всі чотири вантажні пункти пропуску. Вимоги аграріїв не такі, як у перевізників. Фермери хочуть заборонити цукор з України та домогтися грошових виплат від свого уряду.

9418_kordon-perekrittya-1024x534.jpg (47.73 Kb)

До блокування приєднаються фермери з організації “Об’єднане село”. Про це оголосив польський політик із ультраправої партії Ruch Narodowy Рафал Меклер. Початок страйку призначено на 13:30 (14:30 за Києвом) 18 грудня.

Аграрії заявляють, що до їхньої участі у страйку призвела “трагічна ситуація на польському ринку”, яку викликав нібито “неконтрольований наплив зерна з України”. Фермери вимагають:

ембарго на імпорт цукру з України;
виплати прямих субсидій; підтримки ставки акцизу на паливо на колишньому рівні;
компенсацій для виробників кукурудзи.
Нова блокада може тривати аж до 8 березня 2024 року. Про це йдеться у рішенні польського суду, який скасував заборону на проведення страйку, пише RFM24. Так, 11 грудня глава гміни Дорогуськ Войцех Сава відкликав дозвіл на проведення акції протесту перевізників. 13 грудня страйкувальники запросили новий дозвіл на акцію протесту з 18 грудня по 8 березня. Місцева влада відхилила і це прохання. Проте страйкарі на чолі з Меклером оскаржили рішення гміни в суді, і в результаті отримали дозвіл.

Пункт пропуску “Ягодин – Дорогуськ” є найбільшим на українсько-польському кордоні. За нормальних умов, без блокади, за день через нього проїжджає близько 40% усього вантажного транспортного потоку між Україною та Польщею. За добу 16-17 грудня цей пункт пропуску перетнуло близько 1,5 тис. вантажівок. При цьому, попри розблокування КПП, на під’їздах до нього все одно залишалися багатокілометрові черги.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *