Чому блокують кордон з Румунією: назвали справжню причину

Він зазначив, що найчастіше антиєвропейські та антиукраїнські настрої виникають саме в тих країнах, “де з’являються виборчі кампанії”.

9418_kordon-perekrittya-1024x534.jpg (47.73 Kb)

Політичний експерт Максим Джигун зазначив, що Румунія – це “темна конячка” в контексті української допомоги, “від якої на початку не так багато і чекали”, проте дана країна стала одним з ключових партнерів в питанні підтримки України.

В ефірі загальнонаціонального телемарафону він висловив думку, чому в Румунії блокують кордон з Україною, при тому, що ця країна вже встигла стати найбільшим імпортером українського зерна. “Навіть зараз, після двох років війни, ми маємо далеко не повну інформацію з приводу того, скільки нам Румунія допомогла. Власне про це неохоче говорить і сама румунська влада, вважаючи, що розкривати деталі будуть дещо згодом”,- сказав Джигун.

За словами політичного експерта, в будь-якої досконалої системи бувають збої, особливо якщо долучається вплив політичних процесів. “Зараз, після того, як країнами Європи крокує популістична та радикальна “зараза”, вона поширюється і на Румунію. Дуже часто виникають подібні настрої – антиєвропейські і антиукраїнські саме в тих країнах, де з’являються виборчі кампанії”, – акцентував Джигун .

Він зазначив, що у 2024 році в Румунії плануються чотири види виборів “це президентські, парламентські, вибори до Європейського парламенту і локальні місцеві вибори”.

“Нажаль, з-поміж проукраїнських якісних сил, які зберігають високий рівень підтримки в суспільстві, є також деякі навіть проросійські, антидемократичні сили. Такі, як політична сила AUR, а також відкольницька від неї сила S.O.S. Зараз вони мають десь близько 18% підтримки громадян. Саме вони, за прикладом Польщі, Словаччини, інших країн, вдаються до таких інструментів впливу на політичний порядок денний. Ці сили просто “електризують” темою євроскептичних своїх настроїв позицію в громадян і змушують, скажімо так, владу рахуватись з ними”, – підкреслив експерт.

Блокування українського кордону для руху вантажівок в Румунії це ніщо інше, як повторення тих ситуацій, які мали місце в інших країнах, зокрема, напередодні виборчих процесів. “Втім, вони не мають такого колосального значення, як на початку блокади з боку Польщі”,- додав Джигун.

Експерт зауважив, що звісно, для України блокування кордону- це безперечно неприємний прецедент, над вирішенням якого потрібно працювати та “домовлятися, аби все ж таки ці блокування припинялися”.

“Адже Румунія вийшла на перше місце за експортом українського збіжжя. І зараз вони будують на 126 мільйонів єврокоштів нові термінали, нове обладнання для того, аби ще більше українського збіжжя могло проходити через Дунай і з’являтися в Європейському Союзі. Власне, за деякими оцінками, наразі близько трьох мільйонів тонн збіжжя ми можемо транспортувати цим шляхом за один місяць і є плани збільшити ці спроможності, цього каналу, до чотирьох мільйонів тонн”,- підкреслив Джигун.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *