Чи призведе блокада кордону до зростання цін на їжу

Втім ситуація з блокадою не призведе до масової відсутності якихось харчів, зазначили в профільній асоціації.

9418_kordon-perekrittya-1024x534.jpg (47.73 Kb)

В Україні через наслідки від блокування кордонів можуть зрости ціни на продукти харчування.

Як розповів в ефірі телемарафону заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук, ситуація з блокадою не призведе до масової відсутності якихось харчів, оскільки більшість з них є вітчизняного виробництва.

Проте, за його словами, серед імпортних товарів, які традиційно були на прилавках магазинів, можуть бути перебої, зокрема, з поставкою продуктів морського походження, а також солі.

“Я більше вбачаю проблему, яка може виникнути з паливно-мастильними матеріалами. Тому що йде загальне зростання цін на нафту. Ви знаєте, що ми її багато імпортуємо, вона завозилась з території Польщі. Якщо там і надалі будуть відбуватись простої і ще й плюс зростання цін на нафту, то це призведе до її здорожчання всередині країни. Відповідно це потягне за собою здорожчання усього ланцюжка логістики. І ми будемо бачити, що всередині країни через фактори, яких фактично не повинно бути, частково зростуть ціни на продукти харчування. Принаймні може так відбутись”, – сказав експерт.

До того ж, як зазначив Марчук, зазвичай в кінці листопада та в грудні формуються контракти на поставку продуктів на наступний рік. Через те, що українські виробники наразі не мають змоги доставляти продукцію вчасно, контрагенти перезаключають договори з кимось іншим.

Ризики дефіциту продуктів через блокування кордонів
В коментарі УНІАН перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Тарас Висоцький зазначав, що можуть виникати дефіцити, починаючи з солі, тому що, на жаль, українське виробництво в тимчасовій окупації. А також інших продуктів, які в нас не вирощуються. Наприклад, цитрусових, бананів. Також морепродуктів, бо в нас зараз немає доступу до моря, щоб повноцінно їх виловлювати.

Зокрема, за інформацією АТБ, в їхніх магазинах представлено багато польської молочки, заморожених овочів і фруктів, макаронних виробів, напоїв та алкоголю, мийних та косметичних засобів. Водночас, крім польських товарів, через заблоковані пункти пропуску доставляються товари з країн Прибалтики, Німеччини, Голландії, Бельгії, частка яких в асортименті магазинів компанії досить вагома.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *