Блокада кордону поляками на користь рф: хто стоїть за страйком фермерів

Польські фермери розширили масштаби блокади українського кордону. За страйком з дискримінаційними для України вимогами та знищенням зерна стоять проросійські сили, які подають політики з маргінальної партії “Конфедерація”.

4316_630_360_1447159516-9176.jpg (142.96 Kb)

12 лютого о 10:10 розпочалися акції протесту неподалік пункту пропуску “Зосін”. Також було заблоковано рух біля пункту пропуску Довгобичува. Крім того, відновлено блокування у напрямку пунктів пропуску “Медика – Шегіні

Протести продовжуються з 9 лютого. Фермери домагаються повної заборони на ввезення українського зерна та цукру до країни. Ці вимоги суперечать нормам Європейського Союзу (ЄС), який скасував мита та квоти і ввів вільну торгівлю для України принаймні до червня-2024 (термін дії угоди збираються продовжити).

“Польські фермери розпочали акції протесту ще на двох пунктах пропуску. І знову заблокували Шегині”, – повідомили у Держприкордонслужбі. Там зазначили: через кордон протестувальники пропускають дуже обмежену кількість вантажівок:

“Зосин” – по 3 вантажівки на годину. Легкові автомобілі, автобуси, транспортні засоби з гуманітарною допомогою, а також до 3,5 тонн в обох напрямках оформлятимуться у звичайному режимі.
“Довгобичув” – по 2 вантажівки на годину в обидва напрямки.
“Медика – Шегіні” – по 1 вантажівці на годину. На пропуск легкового автотранспорту та автобусів акція протесту не поширюватиметься.
Увечері 11 лютого фермери під керівництвом представника “Конфедерації” та партії Ruch Narodowy Рафала Меклера почали атакувати українські фури із зерном. Один із таких інцидентів зафіксували на пункті пропуску “Ягодин – Дорогуськ”.

Як розповів водій однієї з фур, поляки зупинили три українські вантажівки, болгарками порізали в замки та відсіки, через що з машин висипалося зерно. Загалом із кожної вантажівки висипалося приблизно по 3 тонни продукції, яку везли на експорт.

Польська поліція розпочала розслідування цього індидента. “У Польщу після оформлення в’їхали три вантажівки, якими керували громадяни України. Учасники протесту не пустили транспорт далі, а якоїсь миті відкрили причепи, через що частина зерна висипалася на дорогу. Водії повернули назад у бік України. Ми проводимо перевірку , встановлюємо особисті дані людей, які брали участь, і опитуємо свідків”, – повідомила комісар поліції в Хелмі Ева Чиж.

Блокада кордону на користь Кремля: хто стоїть за страйком фермерів

Новий протест на кордоні, як і багато попередніх, організував представник маргінальної партії “Конфедерація” Рафал Меклер. Як повідомляє Центр протидії дезінформації (ЦПД), ця партія послідовно виступає проти європейських цінностей за вихід Польщі з Європейського Союзу (ЄС) та активну співпрацю з РФ.

“Ця політсила виступає за вихід Польщі з ЄС, критикує розміщення військ НАТО в країні та агітує за покращення відносин із РФ. Партія не користується широкою підтримкою поляків. Сам Меклер балотувався у 2019 році до Сейму, але невдало”, – констатують у ЦПД.

“Конфедерація” у Польщі перебуває в опозиції. На минулих виборах вона об’єдналася із низкою маргінальних партій. Такий союз дозволив “Конфедерації” отримати 17 із 460 місць у Сеймі.

Рафал Меклер також є лідером ультраправої українофобської партії Ruch Narodowy. Роками він розповідав полякам про “плани Вашингтона”, “руйнівний вплив ЄС” та ін. Меклеру належить логістична компанія Rafał Mekler TRANSPORT, яка доставляла вантажі до Росії. З осені 2023 року він особисто відвідує акції протесту на кордоні України та активно просуває свої ідеї у соцмережах.

При цьому аналітики ЦПД зазначають, що партія не користується широкою підтримкою у поляків, а тому деструктивні “дії окремих політиків не повинні впливати на партнерські та добросусідські відносини України та Польщі”.

Протести “за межею добра і зла”: що говорять в Україні та Польщі

У свою чергу голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев (“Слуга народу”) зазначив: черговий протест поляків на кордоні з Україною перебуває “за межею добра і зла”. “Можна по-різному боротися за свої права людини, громадянина та бізнесмена, але яка ж ти людина після того, як у тебе піднялася рука знищити хліб? Те, що сталося на польському кордоні – це вже не про політику та бізнес – це за межею людського розуміння добра і зла. Жах”, – сказав нардеп.

У той же час міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський заявив, що протести фермерів проти напливу товарів з України нібито виправдані. “Фермери мають законні побоювання, очікування, вимоги обмежити надмірний приплив товарів з України, а також з інших неєвропейських ринків на територію ЄС, зокрема до Польщі. Ми будемо вести переговори однозначно до кінця, тому що правота на стороні фермерів і Мінагрополітики, яка поділяє схожу із фермерами позицію”, – сказав він.

При цьому він наголосив, що у певних сферах буде потрібна повна блокада імпорту. І як приклад навів ситуацію із зерновими. “Можливо, це буде потрібно за цукром, м’ясом птиці. Ми будемо вносити пропозиції до ЄК, але ми також хочемо встановити це у відносинах з Україною”, – заявив Секерський.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *