Авіаексперт засудив ідею відкриття аеропортів в Україні

Лиходід підкреслює, що про це ще рано думати, і не розуміє, навіщо ризикувати життям людей.

6475_c22b0180e6abcb2f0e2ae77e14a0724f.jpg (14. Kb)

Ідея відкриття повітряного простору України для цивільних літаків – це “авантюра, яка закінчиться дуже швидко і дуже сумно”. Про це в ефірі “Київ 24” сказав Олександр Лиходід, полковник Військово-повітряних сил України, льотчик-випробувач першого класу.

Відповідаючи на запитання щодо можливості відкриття аеропортів в Україні, і які саме аеропорти найімовірніше мають на це шанс, він зазначив: “Шанс бути атакованими російськими ракетами зі стратегічної авіації і ракетою Р-37, перехоплююча Су-30 і Су-35, є у всіх наших аеропортів”.

Лиходід підкреслив, що основний критерій цивільної авіації – це безпека.

“Коли цивільною авіацією починають керувати комерсанти, то безпека переходить на десяте місце. На перше виходять гроші”, – сказав він.

Льотчик підкреслив, що ми не зможемо забезпечити протиповітряну оборону аеропортів та маршрутів.

На запитання щодо небезпеки “Шахедів” для цивільної авіації, Лиходід зауважив: “Росіяни запустять два “Шахеди” в районі “Борисполя”, і вони будуть літати там 12 годин в радіусі 20-30 кілометрів, – все, аеродром буде стояти”.

Експерт додав, що організація авіаційних польотів – це дуже складний процес. “Навіть немає запасних у нас… Всі літаки, які літають в Європу, – у них спеціальне обладнання. Це для посадки, припустимо, зима – посадка в складних метеоумовах. Приходить (літак – УНІАН) – Львів закритий, Київ – закритий. Далі що? Що вони будуть робити? Керосину там на годину. Куди летіти? Військові аеродроми у нас не призначені для посадки цивільних бортів. Це авантюра, яка закінчиться дуже швидко і дуже сумно”, – сказав він.

На запитання, чому б не відкрити аеропорт “Ужгород”, Лиходід зауважив, що “туди “прилетить” теж”. “Як тільки почнеться це все, рух в аеропорту… Я б на місці росіян, звичайно, вдарив би. Три-чотири ракети Х-101 з різних напрямків і все, і кінець всьому. Є вже в нас маршрути, 2,5 роки: поїзди, автобуси, хто через річку перепливає, хто так. Ну, для чого ризикувати життям людей? Я не розумію. Невже це така гостра необхідність в Україні?.. Рано ще про це думати”, – наголосив льотчик.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *