США планують запровадити масштабні санкції проти Росії

Президент США Дональд Трамп вважає, що Володимир Путін просто виграє час і ухиляється від справжніх мирних дискусій. Отже, США можуть запровадити широкі санкції, які можуть бути спрямовані на тіньовий флот Росії та накласти 500% мито на треті країни, які купують російську нафту та газ. Очікується, що якщо цей пакет санкцій буде введено в дію, він суттєво змінить економічний ландшафт Росії.

3726_210932-uk.png (176,09 Кб)

Про це повідомляє The Hill. Трамп висловив невдоволення діями Володимира Путіна, заявивши, що Москва перешкоджає переговорам про припинення вогню.

За даними джерел Fox News, Трамп вивчає можливість запровадження нових суворих санкцій, зокрема, спрямованих проти російського тіньового флоту. Це твердження зроблено в світлі ініціативи 50 сенаторів США, які виступають за 500% мита на товари з країн, які продовжують закуповувати російську нафту, газ і уран. Ця пропозиція отримала значну підтримку законодавців від Республіканської та Демократичної партії, що відображає тверду позицію американських законодавців щодо російської політики.

Коаліція сенаторів на чолі з Ліндсі Гремом (RC.) і Річардом Блументалем (D-Connect.) запровадила законодавство, яке передбачає застосування як первинних, так і вторинних санкцій. Це може означати, що країни, які ведуть торгівлю з Росією, можуть зіткнутися зі значними торговельними тарифами та іншими економічними обмеженнями. Основні елементи законопроекту містять:

500% тариф на імпорт з країн, що отримують російські енергоносії (нафта, газ, уран);
обмеження для фінансових установ, які працюють з російськими фірмами під санкціями;
розширення санкцій на російський тіньовий флот, що використовується для обходу обмежень.
Американські сенатори також нагадали про попередні безуспішні спроби приборкати російську агресію дипломатичними шляхами. Нагадаємо, що в 1994 році за Будапештським меморандумом Україна відмовилася від свого ядерного арсеналу в обмін на гарантії безпеки з боку США, Великої Британії та Росії.

Однак ці запевнення не були виконані, що призвело до анексії Криму в 2014 році та повномасштабного вторгнення в 2022 році. Мінські угоди 2014-2015 років також не змогли зупинити подальшу агресію, змусивши США та їх союзників вжити більш жорстких заходів.

Реалізація таких жорстких економічних дій може істотно вплинути на російську економіку. По-перше, значне підвищення тарифів зробить російську нафту і газ менш привабливими для третіх країн, таких як Китай та Індія. По-друге, санкції проти тіньового флоту можуть перешкодити експорту енергоресурсів і позбавити Росію важливих фінансових надходжень.

Тим часом переговори про завершення війни ще тривають. Російські делегати на обговореннях у Саудівській Аравії наполягають на пом’якшенні санкцій щодо їхнього банківського сектору та сільськогосподарської продукції, але Сполучені Штати ще не продемонстрували жодної готовності надати такі поступки без відчутних дій з боку Кремля.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *