Шахраї придумали схему за допомогою QR-кодів

В Україні активізували свою діяльність шахраї, які викрадають особисту та банківську інформацію громадян за допомогою підроблених QR-кодів. Ці коди можна побачити в громадському транспорті, на парковках, на рекламних оголошеннях або в платіжних кіосках.

7676_1_npt5pyemqqsgehxbfs51zw-e1679391478252-1024x630.png (452 Кб)

Про це українців повідомила прес-служба уряду. Як працює обман QR-коду? Правопорушники використовують веб-сайти, які імітують законні платіжні портали. Доступ до цих сайтів здійснюється шляхом сканування підроблених QR-кодів у пунктах оплати послуг.

На цих шахрайських веб-сайтах жертви мимоволі надають свою особисту та банківську інформацію. Отримавши ці дані, злочинці можуть зняти кошти з рахунків жертв. Такі підроблені QR-коди можна знайти в:

громадський транспорт;
на паркомати;
в закладах харчування;
в платіжних терміналах;
в оголошеннях.
Щоб не стати жертвою цих шахраїв, важливо дотримуватися принципів кібергігієни. Ви можете захистити свої фінанси, якщо:

сканувати QR-коди виключно з перевірених джерел;
перевірити, чи не було розміщено шахрайський код поверх законного;
використовувати функцію попереднього перегляду посилань;
Перш ніж вибрати посилання, перевірте URL-адресу на точність по відношенню до назви служби, перевірте наявність помилок і переконайтеся, що на початку адреси стоїть “https://”.
Крім того, слід знати, яка інформація необхідна для оплати: тільки номер картки та CVV/CVC код. Якщо вам буде запропоновано ввести особисті дані, такі як номер телефону, домашню адресу або код підтвердження, це означає потенційне шахрайство.

Щоб убезпечити себе, експерти рекомендують налаштувати браузер на блокування шкідливих посилань і перевірку підозрілих веб-сайтів антивірусним програмним забезпеченням. Уникайте натискання сумнівних посилань або введення особистої інформації без перевірки, а в невизначених ситуаціях звертайтеся до кіберполіції.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *