В Україні роботодавці планують знову переглянути оклади працівників. Аналітики прогнозують, що вже восени середня зарплата українців може збільшитися. Серед причин виділяють два фактори – “кадровий голод” та зміни курсу валют.
Як передає Focus.UA, основна причина того, що переглядають зарплати, — це інфляція. При цьому роботодавці реагують на це по-різному: одні підвищують оклади всім працівникам одразу, а інші — дають підвищення тільки деяким. За даними опитування Work.UA збільшення зарплат для всіх працівників планує 63% роботодавців. Решта компаній збільшуватиме оклади лише для ключових працівників.
Результати опитування роботодавців щодо зарплат
Уже на осінь 2023 року експерти прогнозують підвищення зарплат практично у всіх компаніях. Аналітики переконані, що роботодавці будуть також знову збільшувати оклади окремим працівникам, щоб утримати їх від наміру змінити місце роботи. Це пов’язано також з “кадровим голодом”, оскільки багато громадян під час повномасштабної війни виїхало за кордон.
“Відбуватиметься поглиблення конкуренції компаній за критичні позиції, що відображатиметься на матеріальній складовій таких працівників/вакансій (відсоток підвищення зарплатні буде для них більшим, ніж для інших). При цьому підвищення відбуватимуться (і вже відбулися) для більшості позицій”, – пояснила Крістіна Фехер, директор департаменту управління персоналом ОТП Банку.
При цьому деякі роботодавці також перераховують зарплати, спираючись на рівень девальвації гривні. За словами Катерини Кубай, начальниці центру компенсацій та пільг департаменту менеджменту персоналу Укрсиббанку, у фінустанові проводили додаткове коригування плат ІТ-фахівців та ключових працівників. Це робилося для того, щоб компанія залишалася конкурентоспроможною в порівнянні з тими ІТ-компаніями, де заробітну плату розраховують у валюті.
Варто зазначити, що ще з осені 2022 року в Україні роботодавці почали переглядати зарплати працівників у бік підвищення. Тільки за жовтень минулого року середня зарплата піднялася на 15%, а в червні цього року — ще на 15%.
Ринок праці в Україні під час війни
Станом на червень 2023 року в Україні знижується рівень безробіття. За даними НБУ, в Україні безробітними станом на початок літа були 113,3 тисячі громадян, серед яких 80,7 тисячі — жінки. Рік тому показник був більший – без роботи були 316,4 тисячі громадян.
Також експерти зазначали, що вакансій на ринку праці в Україні стає дедалі більше. Зокрема, в топ-5 найпопулярніших вакансій увійшли такі:
- Бухгалтер;
- Кухар;
- Водій;
- Менеджер з продажу;
- Продавець-консультант.
Нагадаємо, раніше експерти назвали кількість безробітних в Україні та пояснили, яку роботу можна знайти під час війни.