ПриватБанк виплачує допомогу для ВПО: про яку суму йдеться

“ПриватБанк” розпочинав виплати грошової допомоги від міжнародної гуманітарної організації CARE. Допомогу отримають внутрішньо переміщені особи (ВПО), які тимчасово проживають і зареєстровані у визначених CARE громадах Івано-Франківської, Вінницької та Одеської областей. Виплата здійснюватиметься тим, хто попередньо подав заявки та пройшов етап перевірки документів.  

Про це повідомили у пресслужбі банку. Реєстрація на отримання допомоги уже закрита. Обов’язковою умовою відбору була приналежність до однієї з категорій, серед яких:

  • багатодітні родини (троє та більше дітей до 18 років),
  • люди з інвалідністю (I-II група),
  • неповні сім’ї (в яких один дорослий самостійно утримує та піклується про дитину чи дітей),
  • люди старші 60 років,
  • родини, члени яких мають хронічні захворювання,
  • родини з вагітними жінками та жінками, які годують.

Як окрему категорію виокремили родини, у тому числі постраждалі з Херсонської області, які впродовж останніх 30 днів вимушено змінили місце проживання, але не мають вищезазначених критеріїв вразливості.

Сума виплат та механізм

Підтримка за програмою CARE передбачена на три місяці, розмір допомоги на одного члена сім’ї складатиме 2 220 гривень на місяць, проте вся сума виплачуватиметься одним платежем: 6 660 гривень на кожного члена сім’ї. Виплата допомоги здійснюватиметься через платіжну систему PrivatMoney. Кошти автоматично перерахують на банківську картку отримувача.

Якщо в отримувача немає зареєстрованої банківської картки або під час реєстрації неправильно вказали її реквізити, він отримує повідомлення з контрольним номером переказу PrivatMoney.

За цим номером грошову допомогу через платіжну систему PrivatMoney можна буде отримати на картку ПриватБанку в Приват24, терміналах самообслуговування, банкоматі, відділенні ПриватБанку чи за телефоном 3700. Реєстрація на отримання допомоги уже закрита.

Українці повертаються додому 

Міжнародна організація з міграції (МОМ) провела оцінку умов повернення українців до постійного місця проживання. Дослідження проходило у травні-червні 2023 року й охоплювало 51 громаду у 14 областях України.

В опублікованому звіті вказано, що з моменту переміщення і дотепер на своє звичне місце проживання повернулися майже 4,8 мільйона наших громадян. В тому числі 20% із них – з-за кордону. Найвища динаміка спостерігалася у Балаклійській, Бородянській, Криворізькій громадах та Одеській області. Високий відсоток повернення спостерігається також у Гостомельській і Макарівській громадах Київської області. Опитувані звідси головним фактором назвали високий рівень безпеки у населених пунктах.

Раніше ми писали, що ВПО у п’яти областях можуть отримати по 150 тисяч гривень. Також читайте, чи мають право на виплати ВПО діти переселенців, народжені після повномасштабного вторгнення.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *