Нацбанк зняв з торгів частину валют

Національний банк України заявив, що припиняє розраховувати офіційний курс гривні щодо кількох валют. Ця зміна набуде чинності 31 березня і торкнеться 13 валют, включаючи рублі Росії та Білорусі.

2696_1461614318_nb.jpeg (96,74 Кб)

Цю інформацію оприлюднив сам НБУ. Вони підкреслили, що до списку також увійшли:

бразильський реал;
вірменський драм;
домініканський песо;
іракський динар;
іранський ріал;
лівійський динар;
марокканський дирхам;
Новий тайванський долар;
пакистанська рупія;
туркменський новий манат;
узбецький сом.
Крім того, зазначалося, що періодичність визначення офіційного курсу гривні для 11 валют зміниться з місячної на щоденну. Цей новий регламент застосовуватиметься, серед іншого, до:

алжирський динар;
бат;
дирхам ОАЕ;
донг;
скрині;
Ліванський фунт;
малайзійський рингіт;
саудівський ріал;
сербський динар;
такі;
туніський динар.
Загалом у регуляторі заявили, що реєстр валют, для яких встановлюватиметься офіційний курс гривні, включатиме 41 іноземну валюту та спеціальні права запозичення (СПЗ). При цьому:

До списку увійдуть валюти країн, на які за даними платіжного балансу минулого року припадало не менше 95% товарообігу з Україною.
Цей перелік буде переглядатися кожні три роки на основі актуальних статистичних даних про товарообіг.
“Необхідність оновлення підходів пов'язана зі значним підвищенням рівня автоматизації розрахунків. Це дозволило мінімізувати операційні обмеження та ризики, пов'язані з щоденним розрахунком офіційного курсу для широкого спектру валют”, – уточнили в НБУ суть змін.

Україна відмовиться від гривні та перейде на євро?

Паралельно Україна готується до переходу на євро як валюту для встановлення курсу. Отже, долар більше не виконуватиме цю роль. Нацбанк зараз оцінює цей перехід з учасниками ринку; однак немає безпосередніх ознак того, що це станеться найближчим часом. Також немає підстав очікувати, що Україна відмовиться від гривні на користь євро.

«Ця тема складна. Незважаючи на це, ми її обговорюємо з гравцями ринку. Наглядова рада нещодавно розглядала і обговорювала це питання. Стверджувати, що це питання вже просувається, некоректно. Ми аналізуємо, розглядаємо різні варіанти і комплексно підходимо до вирішення цього питання», – заявив голова НБУ Андрій Пишний.

Крім того, голова правління банку «Глобус» Сергій Мамедов зауважив, що за сприятливих умов зрушення варто чекати не раніше, ніж через три роки, оскільки для цього необхідно виконати кілька передумов. До них належать:

Обсяг експортно-імпортних операцій, які проводяться в євро, має значно перевищити обсяги в інших валютах, зокрема в доларах.
Інтеграція України до ЄС має бути не лише декларативною, але й передбачати максимальне узгодження всіх державних процесів, економіки та законодавства з нормами та принципами європейської спільноти.
В Україні має бути досягнуто мирного врегулювання, що супроводжується чіткими гарантіями безпеки.
Водночас він підкреслив, що дискусії щодо відмови від гривні на користь євро немає. Крім того, не рекомендується накопичувати валюту в очікуванні змін.

«Мова не йде в першу чергу про відмову від гривні. Тому громадяни повинні зберігати спокій, купуючи євро», – уточнив банкір.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *