Курс валют в Україні на 31 липня: євро значно подешевшав, що з доларом?

На понеділок, 31 липня, Національний банк України (НБУ) встановив офіційний курс долара на рівні 36,56 гривні. Він тримає позицію. Ціна євро зупинилася на рівні 40,25 гривні. 

Про це свідчать дані на сайті регулятора. Євро впав у ціні 47 копійок. 

 Курси валют НБУ станом на 31 липня:

  • 1 долар – 36,56
  • 1 євро – 40,25
  • 1 польський злотий – 9,12
  • 1 швейцарський франк – 42,13
  • 1 юань – 5,10.

Вартість євро та долара станом на 31 липня, дані: НБУ

Вартість євро та долара станом на 31 липня, дані: НБУ

Прогноз валютного курсу на початок серпня

Наприкінці липня та на початку серпня ситуація на готівковому валютному ринку докорінним чином не зміниться, проте ринок вже перебуває в передчутті осінніх змін. Як розповів у коментарі Уніан начальник департаменту казначейства “Глобус Банку” Тарас Лєсовий, наступного тижня коридор допустимих коливань буде в межах 37-38 гривні за долар та 41-42,5 гривні за євро, поточні (щоденні) коливання будуть незначними – в межах 0,1-0,3 гривні, а економічно обґрунтований спред (різниця між курсом покупки та продажу) буде на рівні 0,15-0,25 гривні.

“Звісно, що в обмінних пунктах спред може бути іншим – до 1 гривні та навіть більше. Однак зауважу, що підстав для такої “ширини” немає (обмінні пункти банально “граються” настроями громадян, а також в такий спосіб намагаються “застрахувати” власні ризики від якихось непередбачених обставин)”, – сказав Лєсовий.

Ще, за його словами, варте уваги те, що готівковий курс долара, як і протягом всього липня, тяжітиме до нижньої позначки коридору, а курс євро залежатиме від міжнародного курсу пари долар/євро. Наразі можна припустити, що курс євро буде тягтися до верхньої межі коридору – до 41-42 гривні. Лєсовий зазначив, що загальна ситуація на валютному ринку в серпні буде дещо схожою на перший тиждень місяця – відсутні підстави для якихось різких змін трендів.

“Можна сказати, що у серпні ситуація на валютному ринку обіцяє бути стабільною, а будь-які зміни навряд чи будуть системними або ж довготривалими. Тому ми схильні вважати, що курсовий коридор буде “непохитним”: 37-38 гривні за долар та 41-42,5 гривні за євро”, – резюмував Лєсовий.

Раніше ми писали, що Нацбанк ввів в обіг нову банкноту 1 000 гривень. Крім того, після націоналізації Сенс Банку бюджет втратить до 5 мільярдів гривень від грального бізнесу.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *