Курс валют: Нацбанк може відв’язати гривню від долара ще до кінця війни – умови

В Національному Банку України бачать гарні передумови для повернення до гнучкого курсу валют. Ймовірно, відв’язати гривню від долара вдасться ще до перемоги над росією. Але НБУ контролюватиме ситуацію на ринку валют і надалі в будь-якому випадку. 

Про це повідомив Заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук. В інтерв’ю “Укрінформу” він розповів, за яких умов це можливо. 

“Сьогодні стан валютного ринку залишається досить стійким. З березня по червень обсяг наших щомісячних інтервенцій з продажу валюти на ринку не перевищував 2 млрд дол. Для порівняння, влітку минулого року цей обсяг сягав близько 4 млрд дол. на місяць. Тому ті пом’якшення валютних обмежень, які ми запроваджували, дозволяли зберігати цілком прийнятний для нас стан валютного ринку і водночас розширили можливості бізнесу”, – зазначив він. 

Ніколенко пояснив, що це важлива передумова для повернення до гнучкого курсоутворення. І Нацбанк оцінює можливість відв’язати гривню від долара, але станеться це не завтра.  

“Потрібна керована ситуація на валютному ринку і достатній обсяг міжнародних резервів. А ще – ми мусимо зафіксувати стійке зниження інфляції. Тоді зможемо про це говорити”, – сказав заступник голови НБУ. 

За словами Сергія Ніколенка, упродовж останніх місяців спостерігається суттєвий прогрес за цими напрямами. Ситуація вирівнюється. І в НБУ сподіваються, що від фіксованого курсу валют можна буде відмовитись ще до завершення війни. Але
зміна режиму не означатиме, що НБУ перестане контролювати ситуацію на ринку.

“Підвищення гнучкості відбуватиметься дуже поступово. А Нацбанк і надалі буде присутній на ринку з інтервенціями”, – наголосив Ніколенко. 

Долар стабільний, а євро – дешевше

Такою є ситуація на 20 липня 2023 року. Як писав Інформатор, сьогодні Національний банк України (НБУ) встановив офіційний курс долара на рівні 36,56 гривні. Він залишився незмінним. Ціна євро зупинилася на рівні 41,01 гривні. 

Ми також повідомляли, що НБУ пояснив ситуацію зі зношеними купюрами. Адже обмінники та банки посилили вимоги до стану банкнот, які здають українці. І за банкноти давніх років вимагають сплатити велику комісію або ж взагалі відмовляються їх приймати. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *