Євро значно подешевшав, що з доларом? Офіційний курс валют в Україні на 24 липня

На понеділок, 24 липня, Національний банк України (НБУ) встановив офіційний курс долара на рівні 36,56 гривні. Він залишився незмінним. Ціна євро зупинилася на рівні 40,66 гривні. 

Про це свідчать дані на сайті регулятора. Євро впав у ціні 32 копійки.

 Курси валют НБУ станом на 24 липня:

  • 1 долар – 36,56
  • 1 євро – 40,66
  • 1 польський злотий – 9,12
  • 1 швейцарський франк – 42,21
  • 1 юань – 5,09.

Вартість євро та долара станом на 24 липня, дані: НБУ

Вартість євро та долара станом на 24 липня, дані: НБУ

Яким буде курс долара в Україні наступного тижня

В Україні протягом наступного тижня (з 24 по 30 липня) на готівковому валютному ринку збережеться досить стабільна ситуація. Наразі немає жодних економічних причин, які б могли якось “хитнути” валютний ринок в той чи інший бік.

Про це у коментарі Obozrevatel розповів начальник департаменту казначейства Глобус банка Тарас Лєсовий. За його словами, на останній тиждень липня сформувалася досить позитивна економічна кон’юнктура, яка свідчить про подальшу стабільність на валютному ринку:

  • визначено вектор НБУ на поступову лібералізацію валютного ринку (це повернення до інфляційного таргетування та плаваючого курсу валют);
  • рекордні міжнародні “запаси” у розмірі 39 мільярдів доларів;
  • анонсовано зниження облікової ставки НБУ щонайменше на 1-2% (з 25% до 24-23%), а до кінця року облікова ставка може понизитися до 20%.

Крім того, фахівець зазначив, що курсова стабільність суттєво позначилася на інфляційній динаміці. Так, із початку року інфляція не перевищила 4,6%, а у річному вимірі вона складе 12,8% (майже на 2,5% менше, ніж прогнозувалося у травні).

“Таким чином, наприкінці липня “курсовий штиль” нікого не здивує: межі допустимих курсових коливань залишаться сталими, це 36,7-37,3 гривні за долар та 41-42 гривні за євро. При цьому поточні зміни курсу перебуватимуть в межах 0,1-0,3 гривні”, – резюмував Лєсовий.

Раніше ми писали, що Нацбанк ввів в обіг нову банкноту 1000 гривень. Крім того, після націоналізації Сенс Банку бюджет втратить до 5 мільярдів гривень від грального бізнесу.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *