На початку квітня очікується досить стабільна ситуація на валютному ринку.
Наразі всі індикатори свідчать про те, що наступного тижня валютний ринок залишатиметься відносно стабільним, коливання обмінного курсу, як очікується, знизиться в межах 41,4-41,8 UAH/USD.
За словами начальника департаменту казначейства банку «Глобус» Тараса Лісового, за підсумками березня та лютого курс долара може зрости максимум на 1%, а з початку року не прогнозується перевищення початкового рівня.
Лісовий зазначає, що протягом наступного тижня збережуться три основні чинники, які справлятимуть «оздоровчий» вплив на валютний ринок:
Ефективна монетарна політика Нацбанку спрямована на пом’якшення цінового «тиску» та збереження стабільності гривні (передусім це стосується підвищення облікової ставки: з грудня по березень регулятор тричі підвищував облікову ставку з 13% до 15,5%).
Стратегія НБУ у валютній сфері: впровадження режиму «керованої гнучкості». Ця система дозволяє збалансувати попит і пропозицію за допомогою валютних інтервенцій, тим самим зменшуючи ступінь поточних коливань обмінного курсу.
Економічні умови – поступове відновлення економіки, незважаючи на складні обставини воєнного часу.
“Важливо окремо згадати курс євро. Хочу нагадати, що торговельні суперечки також торкнулися країн ЄС (США ввели 25% мита на алюміній і сталь). ЄС відповів митом на американські товари. Отже, цілком імовірно, що курс долара до євро залишиться практично незмінним: 1 долар буде еквівалентний 0,9-0,95 євро», – зазначив експерт.
Водночас, за словами Лісового, суттєвих зрушень на українському ринку очікувати не варто: диспаритет між курсами долара та євро, як і раніше, зберігатиметься в межах 3,3-4 грн, що становить 7,8-10% від курсу долара.
З 31 березня по 6 квітня, за прогнозами банкіра:
діапазони курсів становитимуть 41,4-42 грн/долар і 44,5-45,5 грн/євро (на міжбанку) та 41,4-42 грн/долар і 44,5-45,5 грн/євро (на готівковому ринку);
середній диспаритет між курсами міжбанківського та готівкового ринку очікується на рівні 0 грн.;
Щотижневі зміни курсу прогнозуються в межах 1-1,5% від курсу, встановленого на понеділок.
«Таким чином, на початку квітня валютний ринок, ймовірно, залишатиметься відносно спокійним, без елементів, які могли б кардинально змінити цю сприятливу ситуацію як для покупців, так і для продавців», – підсумував Лісовий.