Деякі гривні в магазинах не прийматимуть

В Україні банки, торгові точки та інші уповноважені особи можуть відмовити в прийомі певних банкнот гривні, і це пов’язано з нормами законодавства. Існуючі правила дозволяють їм відмовлятися від пошкоджених банкнот.

5079_85_main_new_17168903.jpg (61,55 Кб)

За даними Національного банку України (НБУ), це стосується саме валюти, яка постраждала від вогнем або водою. Крім того:

різні рідини;
хімічні речовини і так далі.
Вони також можуть відмовитися приймати банкноти, якщо їх прийнятність і площа обробки опустилися нижче 55% від початкового розміру банкноти, наприклад, коли значна частина була відірвана. Крім того, якщо банкноти забруднені хімічними чи радіоактивними речовинами, або будь-якими небезпечними органічними речовинами, які становлять ризик для здоров’я, у прийнятті може бути відмовлено.

«Територіальні управління Національного банку обмінюють справжні банкноти, забруднені хімічними та радіоактивними речовинами або будь-якими небезпечними органічними матеріалами, лише за наявності документів про проведення дезінфекції та/або дезактивації від установи (або фізичної особи), уповноваженої відповідно до законодавства України на проведення таких процедур», – зазначили в Нацбанку.

Які пошкоджені банкноти гривні приймаються без обмежень?

Наголошується, що якщо пошкоджені банкноти гривні “мають неушкоджену частину, яка покриває не менше 55% їх початкового розміру”, касири банківських установ зобов'язані приймати їх без обмежень. Розірвані або розділені банкноти також приймаються, якщо:

обидві частини мають однакові серійні номери та серії;
сумарна площа цих сегментів становить не менше 55% розміру оригінальної банкноти.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *